Fiorentina podbiła Rzym

dodał: Przemysław Kucharzak  |  źródło: seriea.pl  |  15.05.2016 22:43
Fiorentina pokonała 4:2 na Stadio Olimpico Lazio w meczu ostatniej kolejki Serie A, pieczętując w ten sposób swoje 5. miejsce w tabeli i awans do Ligi Europy 2016/2017.

Mecz rozpoczął się wprost idealnie dla gospodarzy, których już w 2. minucie na prowadzenie wyprowadził Senad Lulić. Po tak udanym początku Lazio pozwoliło prowadzić grę gościom, którzy tworzyli sobie okazje, ale brakowało takich stuprocentowych. Dopiero ostatni kwadrans pierwszej połowy wstrząsnął Stadio Olimpico. W odstępie 15 minut bramkarza gospodarzy pokonali Matias Vecino, Federico Bernardeschi i Cristian Tello, doprowadzając do tego, że Lazio schodziło na przerwę, przegrywając 1:3.

Po takim nokdaunie rzymianom trudno było się podnieść i pokazywał to początek drugiej połowy, w którym Viola nadal przeważałana boisku. Wymierny efekt przewaga ta przyniosła im w 70. minucie spotkania, gdy Matias Vecino po raz drugi pokonał Federico Marchettiego, wyprowadzając gości już na trzy bramkowe prowadzenie. Stołecznym ostatecznie udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, a zrobił to uwielbiany w Rzymie Miro Klose, skutecznie egzekwując rzut karny.

Fiorentina zakończyła zatem sezon na 5. miejscu i w przyszłych rozgrywkach będzie reprezentowała Włochy w Lidze Europy. Lazio natomiast zajęło 8. pozycję.

Lazio - Fiorentina 2:4