Wygrane HSV, Bayeru i M'Gladbach

dodał: maaarcin  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  14.05.2016 17:32
Zespoły Hamburgera SV, Bayeru Leverkusen i Borussii M'Gladbach zapisały na swoje konto trzy punkty w ostatniej kolejce Bundesligi. W pokonanym polu zostawiły odpowiednio FC Augsburg, FC Ingolstadt i SV Darmstadt.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Finnbogason, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska wykorzystał błędy w defensywie rywali i strzałem głową trafił do pustej bramki.

Goście odpowiedzieli wyrównującym golem w 36. minucie. Bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego popisał się Gregoritsch. Tym samym piłkarze HSV mogli w dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

W 62. minucie HSV wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Gregoritcha, do siatki z najbliższej odległości piłkę wpakował Mueller. W 74. minucie było już 3:1 Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Gregoritsch, który wykorzystał podbramkowe zamieszanie. Wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty trafiły na konto drużyny z Hamburga.

FC Augsburg - Hamburger SV 1:3 (1:1)
1:0 Finnbogason 11'
1:1 Gregoritsch 36'
1:2 Mueller 62'
1:3 Gregoritsch 75'

W pierwszych dwóch kwadransach zdecydowanie lepiej prezentowali się piłkarze Ingolstadt, który dobrą grę udokumentowali objęciem prowadzenia. W 16. minucie goście wykorzystali fatalny błąd defensywy. Lezcano dograł piłkę do Leckie'go, który trafił do pustej bramki.

Bayer zdołał doprowadzić do wyrównania w 31. minucie. Brand ładnie dograł w pole karne do Aranguiza, który mając przed sobą tylko bramkarza posłał piłkę do siatki. Sześć minut później było już 2:1 dla Bayeru. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bellarabi, który po szybko rozegranym rzucie wolnym stanął oko w oko z bramkarzem i również się nie pomylił.

W 61. minucie było już już 3:1 dla gospodarzy. Świetną akcję drużyny wykończył Kiessling, który trafił do pustej bramki po dograniu Bellarabiego. Osiem minut później Ingolstadt odpowiedziało kontaktowym golem. Z rzutu karnego bramkarza Bayeru pokonał Hartmann.

W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje okazje, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Bayer Leverkusen - FC Ingolstadt 3:2 (2:1)
0:1 Lechie 16'
1:1 Aranguiz 32'
2:1 Kampl 37'
3:1 Kiessling 61'
3:2 Hartmann (k.) 69'

Pierwsza bramka w Darmstadt padła w 31. minucie. Po prostopadłym podaniu Xhaki, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Thorgan Hazard. Belg minął golkipera, a następnie posłał piłkę do pustej bramki. Jak się okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej części meczu Borussia podwyższyła na 2:0. W 63. minucie celnym uderzeniem głową popisał się Hahn, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Herrmanna z lewej strony boiska. Gospodarzom nie udało się w żaden sposób odpowiedzieć i trzy punkty trafiły na konto gości z M'Gladbach.

W bramce gospodarzy 90 minut rozegrał Łukasz Załuska.

SV Darmstadt - Borussia M'Gladbach 0:2 (0:1)
0:1 Hazard 31'