Lille zagra w pucharach, Bastia lepsza od Rennes

dodał: Kejar  |  źródło: francja.goal.pl  |  14.05.2016 22:56
W ostatnim meczu sezonu gracze St. Etienne przegrali z Lille 0:1 (0:1). To oznacza, że Les Dogues, a nie Zieloni zagrają w pucharach. Z kolei w innym spotkaniu zawodnicy Rennes przegrali z Bastią 1:2 (0:1).

Co działo się na obiekcie Zielonych? Podopieczni Galtiera mogli zdobyć bramkę w 28. minucie, lecz Corgnet przestrzelił w dogodnej sytuacji. Goście zaś strzelili pierwszego gola w 41. minucie. Wtedy to z rzutu karnego nie pomylił się Eder.

Pod koniec pierwszej połowy Eder mógł podwyższyć na 2:0. Tym razem jednak górą był golkiper rywali i wynik tej potyczki cały czas był sprawą otwartą.

Podobnie było w 74. minucie. Wtedy też Eder był blisko, lecz nie udało mu się ponownie wpisać na listę strzelców. Ostatecznie wynik meczu już nie uległ zmianie. Jak to się przełożyło na końcową tabelę? Zieloni finalnie uplasowali się na szóstym miejscu (58 punktów). Goście zajęli zaś piąte miejsce (60 oczek).

St. Etienne - Lille 0:1 (0:1)
0:1 Eder 41’ (k.)

Z kolei gracze Bastii wyszli na prowadzenie w 21. minucie sobotniego spotkania. Wówczas golkipera Rennes celnym strzałem pokonał Kamano. Warto zaznaczyć, że w siódmej minucie blisko szczęścia był Ayite, jednak uderzył tylko w obramowanie bramki rywali.

W 52. minucie goście powadzili już dwoma trafieniami, ponieważ swojego drugiego gola w tej konfrontacji zdobył Kamano.

Pół godziny potem bramkę kontaktową zdobył Henrique, ale gospodarze nie zdołali już zrobić nic więcej. Do końca spotkania nie zobaczyliśmy już żadnego gola i goście wygrali 2:1. Finalnie ekipa z Korsyki zajęła dziesiąte miejsce (50 punktów). Gospodarze uplasowali się na ósmej lokacie (52 oczka).

Rennes - Bastia 1:2 (0:1)
0:1 Kamano 21’
0:2 Kamano 52’
1:2 Henrique 82’