Roma stawia Napoli pod ścianą

dodał: Przemysław Kucharzak  |  źródło: serieA.pl  |  08.05.2016 14:26
Roma pokonała Chievo 3:0 w meczu 37. kolejki Serie A, wskakując przynajmniej na kilka godzin na drugie miejsce w tabeli, gdzie wyprzedziła Napoli.

Od początku meczu na Stadio Olimpico było widać, dla której drużyny mecz ten ma wyższą stawkę. Wojciech Szczęsny i jego koledzy długo nie chcieli czekać i od razu wzięli się solidnie do roboty. Chievo skutecznie broniło się przez pierwszy kwadrans, ale już w 18. minucie spotkania bramkę na 1:0 zdobył Radja Nainggolan. Przegrywający 0:1 goście mieli całkiem dobrą okazję na wyrównanie, ale strzał Antonio Fiore zatrzymał Wojciech Szczęsny.

Jak to mawiają trenerzy, w meczach na tak trudnym terenie trzeba wykorzystać każdą okazję strzelecką, gdyż inaczej to się zemści. I tak było w niedzielę. W 39. minucie na 2:0 podwyższył Antonio Rudiger, który najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Miralema Pjanicia. Wydawało się zatem, że losy meczu gospodarze rozstrzygnęli już przed przerwą.

I tak też rzeczywiście było. W drugiej połowie większe emocje mieliśmy tylko w pierwszym kwadransie gry, kiedy to oba zespoły pokazały próbkę swoich ofensywnych umiejętności, stwarzając kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Jako, że jednak nie udało się ani jednym, ani drugim zdobyć gola, to ich zapał opadł, a tempo meczu siadło. Dopiero w samej końcówce, a konkretnie w 85. minucie, zobaczyliśmy trzecią bramkę, której autorem był Miralem Pjanić. Bośniak tym samym ustalił wynik spotkania na 3:0 dla swojej ekipy.

Roma tym samym aktualnie ma jeden punkt więcej od Napoli, które jednak swój mecz 37. kolejki rozegra dopiero dziś, a ich rywalem będzie Torino.

AS Roma - Chievo 3:0 (2:0)
1:0 Nainggolan 18'
2:0 Rudiger 39'
3:0 Pjanić 85'