Cenne wygrane Nice i Toulouse

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  07.05.2016 22:51
Piłkarze Nicei wygrali bezpośredni mecz o czwarte miejsce w tabeli, pokonując Saint Etienne 2:0. Walcząca o utrzymane drużyna Toulouse ograła z kolei Troyes 1:0.

Bohaterem meczu, który rozegrano w Nicei był Valère Germain. To właśnie ten napastnik zdobył w ostatnich czterech minutach dwa gole. Swój popis strzelecki zapoczątkował, dokładając nogę po idealnym dośrodkowaniu Alassane Plei. Później postawił kropkę nad "i", wykańczając dwójkową akcję z Mahamane Traore.

Mecz był wyrównany, a swoje sytuacje mieli także piłkarze Zielonych. Problem w tym, że Saint Etienne kończyło zawody w osłabieniu. Najpierw w 55. minucie z boiska wyrzucony został Malcuit, a na kwadrans przed końcem czerwoną kartkę obejrzał też Tabanou.

Wygrana Nicei powoduje, że drużyna ta awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Przewaga nad St. Etienne wynosi na kolejkę przed końcem sezonu dwa punkty.

OGC Nice - Saint Etienne 2:0 (0:0)
1:0 Germain 86'
2:0 Germain 89'

Bardzo ważną wygraną w kontekście walki o utrzymanie odniosła drużyna z Tuluzy. Fioletowi ograli 1:0 Troyes i mają teraz tyle samo punktów co zagrożone degradacją GFCO Ajaccio. Na korzyść Toulouse przemawia jednak bilans bramkowy.

Sobotnia wygrana nie przyszła jednak wcale tak łatwo. Gospodarze długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę Troyes. Goście skapitulowali ostatecznie w 53. minucie, kiedy po akcji Regattina na listę strzelców wpisał się płaskim strzałem Oscar Trejo.

Gospodarze mogli wygrać ten mecz wyżej, ale znakomicie spisywał się bramkarz Troyes - Matthieu Dreyer. Toulouse wywalczy utrzymanie bez oglądania się na rywali, jeśli w ostatniej kolejce wygra na wyjeździe z Angers.

FC Toulouse - Troyes 1:0 (0:0)