Mussi Volanti dzielą się punktami z Fiorentiną

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  30.04.2016 22:41
W drugim sobotnim spotkaniu 36. kolejki Serie A, w którym Chievo mierzyło się z Fiorentiną, nie było dane kibicom zobaczyć goli. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który sprawia, że już bardzo blisko europejskich pucharów są podopieczni Paulo Sousy.

Chociaż jeszcze kilka tygodni temu Viola biła się o mistrzostwo Włoch, to obecnie celem ekipy z Toskanii jest wywalczenie czwartego miejsca na koniec sezonu. Werończycy z kolei biją się wciąż o to, aby zająć jak najwyższą lokatę w tabeli włoskiej ekstraklasy na koniec sezonu, która przy korzystnym splocie zdarzeń może dać Chievo szanse gry w europejskich pucharach.

Już w 12. minucie miała miejsca pierwsza groźna sytuacja pod bramką zespołu z miasta miłości, gdy gola mógł strzelić Nikola Kalinić. Chorwat jednak będąc przed dogodną szansą na strzelenie gola, zdecydował się na podanie do jednego z kolegów i ostatecznie cała akcja spełzła na niczym.

W kolejnych fragmentach gry tempo nieco spadło, a żywiej na boisku zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W tym okresie swoje okazje na zdobycie bramki mieli Davide Astori i Milan Badelj, ale po żadnej z prób wynik nie uległ zmianie i ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 0:0.

W drugiej odsłonie zarówno gospodarze, jak i goście przeprowadzali akcje, po których w tarapatach znajdowały się obie defensywy. Niemniej ani Sergio Pellissier, ani też Mauro Zarate nie mieli powodów do radości po zdobyciu bramki. W 56. minucie niezły strzał oddał z kolei Nicola Rigoni, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Ostatecznie oba zespoły zadowoliły się punktem, z czego mogli być zadowoleni piłkarze teamu z Florencji, którzy są już naprawdę blisko zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach w kolejnej kampanii. Dodajmy, że dla Fiorentiny remis z Chievo był dziewiątym w trwającej kampanii. Jeden kompromis więcej ma z kolei ekipa z miasta Romea i Julii.

Chievo Werona - ACF Fiorentina 0:0