Kanarki pokonały Niceę

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: francja.goal.pl  |  30.04.2016 15:51
W pierwszym spotkaniu 36. kolejki Ligue 1, FC Nantes przed własną publicznością sprawiło małą niespodziankę i skromnie 1:0 pokonało OGC Nice. Gościom porażka mocno krzyżuje plany w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Piłkarze z Nicei przed sobotnim spotkaniem mieli szansę na wskoczenie na trzecie miejsce w tabeli, które jest premiowane grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Potrzebowali do tego zwycięstwa i byli faworytem potyczki z Nantes.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli goście, ale w 13. minucie niepilnowany w polu karny Remi Walter uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi bliski uzyskania prowadzenia dla Nantes był Emiliano Sala, który uprzedził w polu karnym bramkarza, ale piłka po jego strzale głową trafiła w słupek. W końcówce pierwszej połowy celnie na bramkę Kanarków uderzał jeszcze Valere Germain, ale pewnie interweniował bramkarz.

Osiem minut po przerwie goście ponownie mogli mówić o dużym szczęściu. Po raz kolejny w tym meczu uratował ich słupek. Tym razem po uderzeniu Alejandro Bedoyi. W 57. minucie piłka trafiła w... poprzeczkę bramki Nantes. Ponownie centymetrów do wpisania się na listę strzelców zabrakło Bedoyi.

Piiłka w bramce Nice wylądowała w końcu w 68. minucie. Wówczas po błędzie jednego z obrońców, piłka trafiła pod nogi Thomassona, który mocnym strzałem z około dziesięciu metrów nie dał szans bramkarzowi. Do końca meczu piłkarze Nantes starali się kontrolować wydarzenia na boisku i nie pozwolili już rywalom na zdobycie wyrównującego gola.

FC Nantes - OGC Nice 1:0 (0:0)
1:0 Thomasson 68'