Lazio przegrywa i odpada z walki o LE

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  24.04.2016 17:05
Popołudniowe spotkanie z Serie A nie będzie najlepiej wspominane przez Lazio, które poległo z Sampdorią 1:2, a rzut karny zmarnował Antonio Candreva. Porażka oznacza, że biancocelesti nie mają już co liczyć na zajęcie lokaty dającej europejskie puchary w przyszłym sezonie.

W Genui nie zamierzano czekać długo na otworzenie wyniku. W trzeciej minucie Antonio Candreva świetnie wrzucił piłkę w pole karne, skąd Filip Djordjevic uderzał głową przy biernej postawie obrońcy i bez szans był Emiliano Viviano w tej sytuacji.

Świadkami wyrównania byliśmy jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Nenad Krsticić odnalazł podaniem Fernando, a ten wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem po krótkim rogu nie dał szans na skuteczną interwencję Federico Marchettiemu.

Tuż przed przerwą szczęście uśmiechnęło się do Lazio, które otrzymało rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Antonio Candreva, który przegrał pojedynek z Emiliano Viviano. Dla bramkarza Sampdorii była to czwarta obroniona jedenastka w sezonie, żaden golkiper nie może pochwalić się lepszym dorobkiem.

W drugiej połowie świetną szanse miał Fabio Quagliarella, który nie potrafił pokonać Marchettiego. Podobnie było w przypadku dobitki Muriela - piłka wciąż nie chciała wpaść do siatki. Z drugiej strony Keita wrzucił piłkę do Candrevy, a ten uderzył wolejem ponad bramką.

W 68 minucie Balde Keita mógł asystować przy drugim golu Djordjevicia, ale Serb fatalnie zmarnował wyborną okazję i wciąż mieliśmy remis.

Niewykorzystane sytuacje gości zemściły się w ostatnich 15 minutach pojedynku, gdy to Sampdoria strzeliła na 2:1. Mobido Diakite skierował piłkę do bramki, ale nie do siatki - dopiero technologia goal-line pozwoliła stwierdzić, że sędzia powinien uznać trafienie.

Lazio miało jeszcze szansę na wyrównanie z rzutu wolnego, jednak rzut wolny Lucasa Bigli został świetnie wybroniony i to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów!

UC Sampdoria - SS Lazio 2:1 (1:1)
0:1 Djrodjevic 3'
1:1 Fernando 20'
2:1 Diakite 80'