Triumfy Montpellier i St. Etienne

dodał: Kejar  |  źródło: francja.goal.pl  |  24.04.2016 18:51
Zawodnicy Montpellier wygrali na swoim terenie z piłkarzami Troyes 4:1 (3:1). Tymczasem gracze St. Etienne triumfowali z Lorient 2:0 (0:0).

Co działo się w Montpellier? Piłkarze Hantza wyszli na prowadzenie w 14. minucie po bramce Roussilona. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z tego wyniku, ponieważ siedem minut potem wyrównał Darbion.

W 28. minucie było już 2:1 dla zawodników Montpellier. Wtedy to niefortunną interwencją popisał się Saunier i wpakował piłkę do własnej siatki. Sześć minut później na 3:1 podwyższył Martin.

To nie był jednak koniec emocji w pierwszej połowie. W 40. minucie czerwoną kartką został ukarany Hilton i sytuacja gospodarzy trochę się skomplikowała.

Dziesięć minut po zmianie stron gola dla podopiecznych Hantza zdobył jednak Camara i było już 4:1. Jak się finalnie okazało, był to ostatni gol tego wieczora.

Montpellier - Troyes 4:1 (3:1)
1:0 Roussilon 14’
1:1 Darbion 20’
2:1 Saunier 28’ (sam.)
3:1 Martin 34’
4:1 Camara 55’

Zieloni byli faworytami niedzielnej konfrontacji z Morszczukami. Nie może to jednak dla nikogo być zaskoczeniem - w końcu podopieczni Galtiera wygrali cztery ostatnie mecze we francuskiej Ligue 1.

Gospodarze długo jednak kazali czekać swoim kibicom na pierwszego gola w tym spotkaniu. Bramkę na 1:0 dla Saint-Etienne zdobył bowiem dopiero w 76. minucie Roux.

W doliczonym czasie gry ten sam piłkarz podwyższył na 2:0 i wygrana podopiecznych Galtiera była już przesądzona. Dla Zielonych to piąta wiktoria z kolei, która pozwala myśleć tej ekipie nawet o wicemistrzostwie Francji.

St. Etienne - Lorient 2:0 (0:0)