Udinese pokonuje Violę, Palermo z punktem

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  20.04.2016 22:52
Fatalną formę Fiorentiny potwierdziło Udinese, które pokonało na Dacia Arena wyżej notowanego przeciwnika 2:1 i niemal zapewniło sobie utrzymanie. W innym meczu o 20:45 Palermo zdobyło punkt w pojedynku z Atalantą po remisie 2:2 i wciąż liczą się w walce o pozostanie w Serie A.

Już w drugiej minucie Udinese wyszło na prowadzenie za sprawą Duvana Zapaty. Wypożyczony z Napoli napastnik odnalazł się doskonale w polu karnym, wyskoczył niebywale wręcz wysoko i głową pokonał Cipriana Tatarusanu.

Po 23 minutach mieliśmy jednak już 1:1. Po dośrodkowaniu z prawej strony Mauro Zarate był kompletnie niekryty i choć uderzenie głową Argentyńczyka wybronił Karnezis, to przy dobitce nogą grecki golkiper był bez najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Przed przerwą Udinese miało jeszcze dwie poprzeczki - najpierw Tatarusanu fatalnie wybił piłkę wprost do Badu, ale ten nie potrafił przelobować bramkarza rywala i trafił tylko w poprzeczkę. Drugi raz Viola szczęścia miała w doliczonym czasie gry, gdy poprzeczkę obił Thereau.

Ten sam zawodnik tuż po zmianie stron zapewnił prowadzenie gospodarzom. Sylvian Widmer dostał piłkę po prawej stronie i zagrał po ziemi w pole karne, skąd bez przyjęcia uderzał francuski napastnik bianconerich. Tym razem piłka znalazła się już w siatce.

W ostatnich dwóch kwadransach meczu szansę na wyrównanie zmarnował Zarate, który w kontrze dwóch na jednego źle podawał. Nieco wcześniej Duvan Zapata zepsuł okazję sam na sam z Tatarusanu.

Oznaczało to, że mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem gospodarzy.

Udinese Calcio - ACF Fiorentina 2:1 (1:1)
1:0 D. Zapata 2'
1:1 Zarate 23'
2:1 Thereau 53'

______________________________

Już w drugiej minucie Franco Vazquez  otrzymał szansę na uderzenie z rzutu karnego po faulu w szesnastce. Stały fragment gry został wykonany przez najlepszego gracza rosanero bezbłędnie, Marco Sportiello dał się oszukać.

Po 11 minutach mieliśmy jednak wyrównanie, w dodatku po kolejnym rzucie karnym. Tym razem egzekutorem okazał się, znajdujący się w świetnej formie Marco Borriello. Podobnie jak Vazquez, również on zmylił golkipera.

Na trzecie trafienie przyszło nam czekać aż do 55 minuty spotkania, gdy do siatki, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od Luki Cigariniego, piłkę skierował były obrońca Milanu, Gabriel Paletta.

Po fatalnym błędzie defensywy La Dea Palermo zdołało wyrównać w ostatnim kwadransie meczu. Całkowicie przypadkowo piłka trafiła do Aljaza Struny, a ten z pola bramkowego pokonał bezradnego Sportiello.

Tym samym cenny punkt został zapisany na konto Palermo.

US Palermo - Atalanta Bergamo 2:2 (1:1)
1:0 Vazquez (k.) 2'
1:1 Borriello (k.) 11'
1:2 Paletta 55'
2:2 Struna 76'