Lazio ogrywa Empoli

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  17.04.2016 19:55
W przedostatnim spotkaniu 33. kolejki Serie A Lazio bez większych problemów pokonało Empoli 2:0. Gole dla biancocelestich strzelali Candreva i Onazi, dzięki tym trafieniem stołeczny klub wywiera presję na szóstym Milanie, który zakończy zmagania tego weekendu meczem z Sampdorią.

W szóstej minucie mieliśmy rzut karny dla Lazio, żółtą kartkę ujrzał Cosic, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze przed bramką, zastępującego Łukasza Skorupskiego, Pelagottiego, podszedł Antonio Candreva. Największa gwiazda drużyny Simone Inzaghiego bez problemów pokonała bramkarza.

Rezultat został podwojony w 44 minucie, gdy genialną, niemalże pinball'ową akcję rozegrał Miroslav Klose i Ogenyi Onazi. Niemiec odgrywał do młodszego kolegi, a ten bez zastanowienia uderza przy prawym słupku Empoli i mieliśmy już 2:0.

Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, w której Empoli nie miał żadnych argumentów.

W drugiej połowie wciąż bardzo aktywny był Miro Klose - napastnik Lazio miał swoją okazję w 58 minucie, ale uderzenie zza pola karnego obronił bramkarz gości. W międzyczasie ten sam piłkarz zabawił się z obroną Empoli i w przypływie dobrej woli poszukał jeszcze kolegi z zespołu - defensorzy wybili piłkę.

Jedyna dogodna okazja przyjezdnych miała miejsce w 80 minucie, gdy z pola pola karnego uderzał Pucciarelli, który pomylił się dosłownie o włos.

Ostatecznie utrzymał się wynik z pierwszej połowy i Lazio pokonało Empoli 2:0.

SS Lazio - Empoli FC 2:0 (2:0)
1:0 Candreva (k.) 6'