Fiorentina lepsza od Sassuolo

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  17.04.2016 16:55
W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 33. kolejki włoskiej ekstraklasy Fiorentina pokonała 3:1 Sassuolo. Komplet punktów pozwala Violi pozostać wciąż tuż za plecami Interu, podczas gdy Sassuolo ponownie zawodzi w walce o szóstą lokatę.

Bardzo szybko na prowadzenie w najciekawszym spotkaniu rozgrywanym o 15:00 wyszła Fiorentina. Z boku boiska piłka pomknęła wprost na głowe Gonzalo Rodrigueza, a środkowy obrońca gospodarzy nie zwykł mylić się w takich sytuacjach i uprzedził wychodzącego Consigliego strzelając na 1:0.

Chwilę później mieliśmy już 2:0, jednak arbiter nie uznał gola Alonso, bo dopatrzył się przewinienia Nikoli Kalinicia na Paolo Cannavaro. Ostatecznie do gwizdka rozdzielającego obie połowy nie zobaczyliśmy już trafień i miejscowi cieszyli się z prowadzenia.

Bardzo szybko po zmianie stron zostało one zniwelowane, gdyż świetną akcję przeprowadził Gregoire Defrel, który ściągnął na siebie dwóch obrońców i odegrał piłkę na środek pola karnego do Berardiego, który z "rzutu karnego" pokonał Cipriana Tatarusanu.

Odpowiedź miejscowych była jednak momentalna, bo już po dwóch minutach Fiorentina ponownie cieszyła się z prowadzenia. Tym razem piłka została wycofana do Ilicica, który popisał się genialnym wolejem z linii pola karnego i bramkarz gości był bez szans.

Koniec końców, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, bo w samej końcówce fatalnym kiksem popisał się Andrea Consigli, który zamiast wybić piłkę, wbił ją sobie do siatki.

ACF Fiorentina - US Sassuolo 3:1 (1:0)
1:0 G. Rodriguez 10'
1:1 Berardi 56'
2:1 Ilicic 58'
3:1 Consigli (sam.) 84'