Skromne zwycięstwo Basków

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  17.04.2016 13:52
W pierwszym niedzielnym meczu 33. kolejki hiszpańskiej Ligi BBVA, Athletic Bilbao pokonał skromnie na wyjeździe Malagę 1:0 (0:0). Decydującego gola osiem minut po zmianie stron zdobył Raul Garcia, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Iturraspe z rzutu rożnego.

Dwóch korekt po zremisowanym meczu z Malagą dokonał trener Gracia - Torres i Charles zajęli miejsca wykartkowanego Rosalesa oraz Santa Cruza. Tylko czterech piłkarzy ze składu, który rozpoczął rewanżowe starcie w ćwierćfinale Ligi Europy z Sevillą, zagrało od pierwszych minut na La Rosaledzie - mowa tu o Bovedzie, Balenziadze, Lekue i Garcii. Kontuzjowanego Aduriza na szpicy zastąpił Viguera.

Choć w pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku spotkania, to kilka razy zabrakło niewiele by futbolówka zatrzepotała w siatce. Jako pierwsi zaatakowali Baskowie, ale strzał Viguery w piątej minucie gry przefrunął obok bramki Ochoy.

Gospodarze odpowiedzieli po siedmiu minutach, ale futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę po uderzeniu Juanpiego przeniósł w imponującym stylu nad bramkę Iraizoz. W kolejnych minutach groźniejsze sytuacje stwarzali sobie Andaluzyjczycy. W 15. minucie gry Iraizoza próbował zaskoczyć Chory Castro, ale i tym razem skuteczną interwencją popisał się bramkarz gości.

Najbliżej zdobycia bramki podopieczni trenera Gracii byli w 26. minucie - najpierw z ostrego kąta strzelał Recio, a do piłki odbitej przez Iraizoza dopadł jeszcze Juanpi, który przeniósł jednak futbolówkę nad poprzeczkę. Cztery minuty później przed szansą stanęli jeszcze podopieczni trenera Valverde, ale płaski strzał Lekue obronił Ochoa.

Już pierwsze minuty drugiej połowy na Estadio La Rosaleda przyniosły sporo emocji - sześć minut po zmianie stron groźne uderzenie Charlesa zza pola karnego sparował do boku Iraizoz, a w 53. minucie na prowadzenie wyszli goście. Z rzutu rożnego dośrodkował Iturraspe, a Raul Garcia wypracował sobie pozycję w polu karnym i pokonał Ochoę głową z kilku metrów.

Albicelestes mieli szanse na natychmiastowe wyrównanie, ale po dośrodkowaniu z prawej strony, kompletnie niepilnowany Cop oddał słabe uderzenie głową, z którego obroną większych problemów nie miał Iraizoz. W 78. minucie Malaga powinna doprowadzić do wyrównania - po błędzie Gurpegiego oko w oko z Iraizozem stanął Charles, ale Brazylijczyk trafił prosto w bramkarza, a przy próbie dobitki ofiarnym wślizgiem strzał zablokował San Jose.

W doliczonym czasie gry Baskowie mieli jeszcze szansę na podwyższenie prowadzenia, ale strzał Viguery z bardzo ostrego kąta zablokował Ochoa. Athletic dowiózł skromne prowadzenie do końca i odniósł szesnaste zwycięstwo w sezonie - aktualnie Bilbao do czwartego w tabeli Villarreal traci sześć punktów, ale Żółta Łódź Podwodna zagra dziś jeszcze z Rayo.

Malaga CF - Athletic Bilbao 0:1 (0:0)
0:1 Raul Garcia 53'