Dublet Klose, udany debiut Inzaghiego

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  10.04.2016 22:46
Bardzo skuteczną grą swój 135. mecz w Serie A okrasił Miroslav Klose. 137-krotny reprezentant Niemiec zaliczył swoje 50. oraz 51. trafienie we włoskiej ekstraklasie, dodając do tego asystę przy golu Felipe Andersona. Jednocześnie Lazio Rzym pokonało US Palermo na Stadio Renzo Barbera 3:0.

Pod znakiem debiutu na ławce trenerskiej rzymian Simone Inzaghiego rozegrane było ostatnie niedzielne spotkanie w lidze włoskiej w ramach 32. kolejki. Ostatni tydzień był niezwykle burzliwy w gabinetach siedziby Orłów, czego następstwem było zwolnienie Stefano Pioliego po Derby della Capitale.

Losy rywalizacji zostały przesądzone praktycznie w pierwszym kwadransie gry. Na listę strzelców wpisywał się zaledwie o trzy lata młodszy od swojego obecnego szkoleniowca Klose. Urodzony w Opolu napastnik najpierw oddał strzał z prawej nogi, wykorzystując zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Z kolei w 15. minucie były piłkarz Bayernu Monachium zdobył bramkę z bliskiej odległości po uderzeniu głową.

Jeszcze 180 sekund przed końcem podstawowego czasu gry goście mogli podwyższyc prowadzenie na 3:0. Przed szansą pokonania Stefano Sorrentino stanął Balde Diao Keita, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej drużyny dowodzonej przez Waltera Novellino zablokował Giuseppe Pezzella i ostatecznie pierwsza część boiskowej rywalizacji zakończyła się rezultatem 2:0 dla ekipy ze stolicy Włoch.

Po zmianie stron w dalszym ciągu stroną przeważającą była stołeczna drużyna. Udokumentowane to zostało w 73. minucie, gdy gola strzelił Felipe Anderson, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej. Ostatecznie do końca zawodów wynik nie uległ zmianie i dwunaste zwycięstwo Lazio w trwającej kampanii stało się faktem. Warto odnotować, że rzymianie wygrali po raz czwarty w delegacji. Z kolei Rosanero kontynuują serię meczów bez zwycięstwa, która trwa od 24 stycznia.

US Palermo - Lazio Rzym 0:3 (0:2)