Empoli z przełamaniem, Zieliński z golem

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  10.04.2016 14:22
Empoli pokonało Fiorentinę na wyjeździe w ramach Derbów Toskanii 2:0. Pierwsze zwycięstwo od 12 kolejek Azzurrim dały trafienia Pucciarellego i Piotra Zielińskiego (fot). Porażka gospodarzy sprawia, że mogą oni już zapomnieć o Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Po siedmiu minutach Fiorentina mogła prowadzić po bardzo ładnej akcji, którą, po zgraniu piętą, wykończył Borja Valero uderzeniem zza pola karnego. Hiszpański pomocnik przymierzył zewnętrzną częścią stopy tak, że futbolówka pomknęła daleko obok słupka.

W pierwszej połowie mieliśmy bardzo dużo gry w środku pola, a gola zobaczyliśmy dopiero w 41 minucie. Wówczas to szybko akcję rozpoczął Zieliński, piłka pomknęła do Maccarone, ale nie zdołał jej przejąć napastnik Azzurrich. Na jego szczęście dopadł do niej Pucciarelli i wpakował ją do siatki.

Tym samym po pierwszych 45 minutach mieliśmy 1:0.

W drugiej połowie mieliśmy nieco ciekawszą grę, Fiorentina szukała bowiem usilnie wyrównania. Nie zmienia to jednak faktu, że goście byli bliżsi podwyższenia prowadzenia w 53 minucie, gdy Rui zagrał piłkę w pole karne, gdzie na wślizgu nie potrafił dokładnie sięgnąć do podania i uderzył obok bramki.

W 67 minucie piłka znalazła się w bramce Empoli, jednak strzelec gola Nikola Kalinić znalazł się na wyraźnym spalonym i sędzia prawidłowo odgwizdał nieprawidłową pozycję napastnika gospodarzy.

Na ostatnie dziesięć minut na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski, ale to nie on okazał się być decydujący w końcówce meczu. Wszystko pozostaje jednak w reprezentacji Polski, bo w 88 minucie do siatki Tatarusanu trafił Piotr Zieliński, który ustalił wynik meczu na 2:0.

ACF Fiorentina - Empoli FC 0:2 (0:1)
0:1 Pucciarelli 41'
0:2 Zieliński 87'