Wygrane St. Etienne i Reims

dodał: MW  |  źródło: Francja.goal.pl  |  09.04.2016 21:52
Sobotnie mecze francuskiej Ligue 1 należały w większości przypadków do gospodarzy. Stade Reims uporało się przed własną publicznością z FC Nantes. Piłkarze Saint Etienne ograli natomiast 1:0 Troyes.

Pojedynek w Reims ułożył się po myśli gospodarzy. Ci wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszym kwadransie, kiedy na listę strzelców wpisał się Prince Oniangue. Piłkarze Nantes długo nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę swojego rywala. Ostatecznie dopięli swego w 69. minucie, kiedy do wyrównania doprowadził Johan Audel.

Więcej atutów mieli jednak w tym meczu gospodarze i to oni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterem Stade Reims został Nicolas de Preville, który w 80. minucie strzelił zwycięskiego gola.

Piłkarze Nantes kończyli ten mecz w osłabieniu, gdyż z boiska wyrzucony został z drugą żółtą kartką Yacine Bammou.

Stade Reims - FC Nantes 2:1 (1:0)
1:0 Oniangue 11'
1:1 Audel 68'
2:1 de Preville 80'

Murowanym faworytem meczu na Stade Geoffroy-Guichard było Saint Etienne. Zieloni musieli się jednak namęczyć, by pokonać niżej notowane Troyes. Gospodarze mieli co prawda zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i liczbie oddanych strzałów, ale brakowało im skuteczności.

Jedyna bramka tego meczu padła dopiero w siedemdziesiąte szóstej minucie gry. Wówczas, po rzucie rożnym, efektownym strzałem z woleja popisał się Neal Maupay. Bezradny bramkarz Troyes odprowadził tylko piłkę wzrokiem do siatki.

Dzięki wygranej Zieloni umocnili się na piątej lokacie w tabeli, mając tyle samo oczek co czwarte Stade Reims.

Saint Etienne - Troyes 1:0 (0:0)
1:0 Maupay 75'