Rzym należy do Romy!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  03.04.2016 16:56
AS Roma rozbiła w Derbach Rzymu Lazio aż 4:1. Gole dla giallorossich strzelali El Shaarawy, Dzeko, Florenzi i Perotti, honor biancocelestich uratował natomiast Parolo, a spory udział przy tym trafieniu miał Wojciech Szczęsny, który popełnił błąd przy wyjściu z bramki.

Już na rozpoczęciu drugiego kwadransa AS Roma wyszła na prowadzenie za sprawą Stephana El Shaarawego. Digne dośrodkował wprost do wychodzącego skrzydłowego, a ten był pozostawiony kompletnie bez krycia i uderzeniem głową pokonał bramkarza Lazio.

W pierwszej połowie swoją okazję miał jeszcze Miralem Pjanic, ale uderzenie Bośniaka zatrzymało się na słupku bramki Federico Marchettiego. Gdyby piłka wpadła do siatki, asystę na swoim koncie zapisałby Radja Nainggolan, który tuż przed przerwą sam spróbował trafić do siatki, ale nieznacznie się pomylił.

Ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyła się wynikiem 0:1.

Tuż po zmianie stron Roma spróbowała pogrążyć rywala. Już w 49 minucie Digne znalazł się po raz kolejny na lewym skrzydle i uderzył zaskakująco z boku boiska. Kąt był ostry, ale gdyby nie interwencja Marchettiego, to piłka znalazłaby drogę do siatki.

Kilka minut później ponownie giallorossi byli w natarciu. Tym razem swoich sił spróbował Florenzi, którego wrzutka dotarła do Salaha, ale Egipcjanin nie trafił w bramkę Lazio.

W 64 minucie Nainggolan wypatrzył podaniem Perottiego, ten uderzył na bramkę, ale trafił w słupek. Na szczęście dla giallorossich do odbitej futbolówki dopadł Edin Dzeko i nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki.

Gospodarze nie zamierzali się poddawać i stopniowo zdobywali przewagę, trafili między innymi w poprzeczkę. Na gola kontaktowego przyszło im jednak czekać aż do 75 minuty, gdy straty zmniejszył Parolo, po sporym błędzie Wojciecha Szczęsnego.

Roma okazała się jednak bezlitosna i w końcówce spotkania zaaplikowała rywalowi jeszcze dwie bramki - najpierw na 3:1 podwyższył Alessandro Florenzi, a w 87 minucie wynik pojedynku w Rzymie ustalił nie kto inny jak Diego Perotti uderzenie zza pola karnego.

Lazio kończyło mecz w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry z drugą żółtą kartką wyleciał Hoedt.

SS Lazio - AS Roma 1:4 (0:1)
0:1 El Shaarawy 16'