Wygrana St. Etienne i remis Guingamp

dodał: MW  |  źródło: Francja.goal.pl  |  02.04.2016 21:55
GFCO Ajaccio przegrało na własnym boisku z walczącym o czołowe lokaty Saint Etienne. Podziałem punktów zakończyło się natomiast spotkanie Guingamp z Montpellier.

Zieloni walczą o miejsce w pierwszej czwórce tabeli i byli zdecydowanymi faworytami sobotniego spotkania. Jak się okazało, udało im się stanąć na wysokości zadania.

Sygnał do ataku dał jeszcze w pierwszym kwadransie Nolan Roux, który otworzył wynik tego spotkania.

Gospodarze nie byli jednak bezradni i także mieli swoje sytuacje. Najlepszą z nich stworzył sobie w pierwszej połowie Jacques Zoua, który był bliski, by strzałem głową doprowadzić do wyrównania.

Na swojego drugiego gola polował po przerwie Roux, ale to nie on, a Kévin Théophile-Catherine podwyższył prowadzenie na 2:0.

Po odniesionej w sobotę wygranej Zieloni mają w dorobku czterdzieści osiem oczek i zajmują szóste miejsce w tabeli.

GFCO Ajaccio - St. Etienne 0:2 (0:1)
0:1 Roux 14'
0:2 Theophile-Catherine 58'

Podziałem punktów zakończyło się natomiast spotkanie w Guingamp. Mecz ten rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy w szóstej minucie po strzale Yannisa Salibura objęli prowadzenie.

Kluczową rolę odegrał w tym meczu zawodnik Montpellier - Morgan Sanson. Najpierw, w 34. minucie doprowadził on do wyrównania, a po przerwie ponownie wpisał się na listę strzelców.

Piłkarze Guingamp mają prawo czuć po tym meczu niedosyt. Dwukrotnie znajdowali się na prowadzeniu. Bramka z 47. minuty autorstwa Jérémy'ego Sorbona wystarczyła jednak tylko do remisu.

EA Guingamp - Montpellier 2:2 (1:1)
1:0 Salibur 6'
1:1 Sanson 34'
2:1 Sorbon 47'
2:2 Sanson 52'