Napoli wygrywa z Genoą

dodał: maaarcin  |  źródło: seriea.pl  |  20.03.2016 19:58
Nie bez problemów piłkarze Napoli zdobyli komplet punktów w niedzielnym meczu 30. kolejki Serie A z Genoą. Goście długo prowadzili 1:0, ale w drugiej połowy losy meczy na korzyść jedenastki z Neapolu rozstrzygnął przede wszystkim Gonzalo Higuain.

Mecz doskonale rozpoczął się dla gości, którzy już w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się wówczas Rincon. Piłka wylądowała tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Reinę.

W kolejnych minutach zdecydowanie przeważali gospodarze, którzy stwarzali sobie sytuacja za sytuacją. W bramce Genoi bardzo dobrze spisywał się jednak Perin, który kilka razy skutecznie interweniował. Ostatecznie w pierwszej połowie piłkarze Napoli nie zdołali znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego bramkarza Genoi.

Napoli ruszyło do ataku również od początku drugiej połowy. Ataki przyniosły efekt w 51. minucie. Po świetnym dograniu, piłkę w polu karnym opanował Higuain i pewnym strzałem nie dał szans Perinowi. Swoje okazje miał również Mertens.

Tymczasem w 66. minucie drugiego gola mogła zdobyć Genoa, ale Cerci mając przed sobą tylko Reinę uderzył obok słupka. Kwadrans później gościom po raz drugi dał o sobie znać Higuaina, który popisał się świetnym strzałem z około szesnastu metrów. Perin był w tej sytuacji bez szans.

W doliczonym czasie gry Napoli zdobyło jeszcze trzeciego gola. Wynik meczu ustalił El Kaddouri, który wykorzystał bardzo dobre odegranie Higuaina.

SSC Napoli - FC Genoa 3:1 (0:1)
0:1 Rincon 10'
1:1 Higuain 51'
2:1 Higuain 81
3:1 El Kaddouri 90'