Napoli wygrywa na Sycylii

dodał: maaarcin  |  źródło: seriea.pl  |  13.03.2016 22:44
Ważne zwycięstwo w walce o mistrzowski tytuł odniosło w niedzielny wieczór Napoli. W wyjazdowym meczu piłkarze z Neapolu skromnie 1:0 pokonali walczące o utrzymanie Palermo.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej sytuacji pod bramką gospodarzy. Napoli na prowadzenie mógł wyprowadził Insigne, który w polu karnym dopadł do piłki po błędzie Sorrentino. Bramkarz Palermo zdołał się jednak zrehabilitować i obronił strzał rywala.

Tymczasem w 22. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Napoli dopatrując się faulu Andelkovicia na jednym z rywali. Pewnym egzekutorem jedenastki był Higuain.

W kolejnych minutach Napoli starało się kontrolować wydarzenia na boisku, ale dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Palermo mogło doprowadzić do wyrównania. Groźne uderzenie zza pola karnego Vazqueza obronił jednak Reina.

Dziesięć minut po przerwie goście mogli prowadzić 2:0. Po doskonałym podaniu Jorginho za plecy obrońców, do futbolówki na ósmym metrze dopadł Insigne, ale uderzył prosto w Sorrentino. Swoją okazję do podwyższenia prowadzenia gości miał również Mertens, ale także przegrał pojedynek z bramkarzem Palermo.

Gospodarze nie potrafili natomiast w żaden sposób odpowiedzieć i wynik nie uległ już zmianie.

US Palermo - SSC Napoli 0:1 (0:1)
0:1 Higuain (k.) 23'