Lazio lepsze od Atalanty

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: seriea.pl  |  13.03.2016 22:43
Piłkarze Lazio tym razem nie sprawili zawodu swoim kibicom i na własnym stadionie pokonali 2:0 Atalantę Bergamo. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Miroslav Klose.

Obie drużyny przystępowały do spotkania z nadzieją na przerwanie złej passy. Lazio nie wygrało bowiem żadnego z trzech ostatnich meczów, natomiast Atalanta na zwycięstwo czeka znacznie dłużej, bowiem aż od 6 grudnia ubiegłego roku. Tym samym zdecydowanym faworytem do zwycięstwa byli gospodarze.

Pierwsza połowa pojedynku na Stadio Olimpico w Rzymie nie przyniosła jednak bramek. Obie drużyny szukały swoich okazji, ale piłka ani razu nie znalazła drogi do bramki.

Kibice Lazio gola dla swojego zespołu doczekali się w 68. minucie. Wówczas w sytuacji sam na sam z bramkarzem Atalanty znalazł się Stefano Mauri. Pomocnik gospodarzy odegrał jednak piłkę do lepiej ustawionego Miroslava Klose, który pewnym strzałem trafił do bramki. Nawet gdyby futbolówka nie trafiła do siatki, prowadzący to spotkanie sędzia prawdopodobnie podyktowałby rzut karny dla Lazio, bowiem Mauri był faulowany przez Sportiello.

Atalanta nie potrafiła odpowiedzieć w kolejnych minutach, tymczasem Lazio w doliczonym czasie gry ustaliło wynik meczu na 2:0. Po podaniu Felipe Andersona, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Klose.

Lazio Rzym - Atalanta Bergamo 2:0 (0:0)