Łatwa wygrana Basków

dodał: maaarcin  |  źródło: primeradivision.pl  |  13.03.2016 20:16
W jednym z niedzielnych spotkań, Athletic Bilbao pewnie 3:1 pokonał przed własną publicznością Real Betis. Dzięki tej wygranej Baskowie umocnili się na miejscach premiowanych grą w europejskich pucharach.

Na pierwszego gola dla gospodarzy trzeba było czekać do 34. minuty. Wcześniej jednak świetną okazję do wyjścia na prowadzenie mieli goście. Doskonałą sytuację zmarnował jednak Ruben Castro, który z siedmiu metrów uderzył nad poprzeczką. Baskowie odpowiedzieli bramką. Po dośrodkowaniu Mikela San Jose, piłkę w polu karnym świetnie opanował Sabin i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Tuż przed przerwą Athletic podwyższył na 2:0. Do bramki zespołu z Sewilli potężnym strzałem z woleja trafił Mikel Rico. Co ciekawe kilka sekund wcześniej gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez jednego z rywali. Arbiter wstrzymał się jednak z gwizdkiem, co jak się okazało bardzo korzystne dla Basków.

Pięć minut po przerwie było już 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sabin, który tym razem dobił obronione przez bramkarza uderzenie jednego z rywali. W kolejnych minutach gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku.

Gościom udało się odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 85. minucie honorowego gola dla Real Betis zdobył Ruben Castro, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Joaquina z rzutu rożnego.

Athletic Bilbao - Real Betis 3:1 (2:0)