Podział punktów w Darmstadt

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  12.03.2016 17:30
Remisem 2:2 (2:0) zakończyło się jedno z sobotnich spotkań 26. kolejki niemieckiej Bundesligi, pomiędzy SV Darmstadt a Augsburgiem. Piłkarze beniaminka prowadzili do przerwy po bramkach Vrancicia i Wagnera, ale po zmianie stron trafiali już tylko rywale. Najpierw gola kontaktowego zdobył Feulner, a punkt Augsburgowi zapewnił w 89. minucie Finnbogason wykorzystując jedenastkę.

Jednego zawodnika wymienił w wyjściowej jedenastce szkoleniowiec gospodarzy po bezbramkowym remisie z Mainz - Vrancic zastąpił Rauscha. Na trzy korekty zdecydował się za to trener Weinzierl - za Gouweleeuwa, Maxa i Verhaegha pojawili się Stafylidis, Klavan i Feulner.

Lilie pierwszą sytuację stworzyły sobie w 12. minucie i od razu przyniosła ona gola - Jungwirth zebrał piłkę przed polem karnym po czym uderzył płasko prawą nogą, futbolówkę odbił Hitz, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Vrancić. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował jeszcze Wagner, ale strzał zmierzający w środek bramki obronił Hitz.

W 27. minucie kolejny raz zatrudniony został bramkarz Augsburga, który popisał się niezłym refleksem broniąc uderzenie Hellera. Goście odpowiedzieli cztery minuty później groźnym strzałem Kohra, który przefrunął tuż nad poprzeczką. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy z narożnika pola karnego uderzył Kempe, ale Hitz sparował piłkę na rzut rożny.

I to właśnie Kempe doskonale dośrodkował z piłki ustawionej w narożniku boiska wprost na głowę Wagnera, który potężnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Augsburga. Futbolówka wpadła do bramki z taką prędkością, że o mało co nie rozerwała siatki.

W 63. minucie Bawarczycy zdobyli gola kontaktowego, dzięki bardzo precyzyjnemu uderzeniu Feulnera z dystansu. Dosłownie moment później Mathenia znów mógł zostać pokonany po strzale zza pola karnego, ale tym razem bramkarz Lilli zdołał odbić próbę Caiuby'ego.

Goście z Augsburga w kolejnych minutach zdecydowanie przycisnęli rywala i byli bliscy zdobycia bramki wyrównującej. W 74. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Caiuby trafił w słupek, a trzy minuty później Brazylijczyk po kolejnym rzucie rożnym skierował nawet futbolówkę do siatki, ale arbiter odgwizdał kontrowersyjny rzut wolny i nie uznał gola.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie zbyt wysoko główkował Sulu. Sytuacja zemściła się w 90. minucie - Koo został trącony w polu karnym przez Sirigu, za co arbiter podyktował rzut karny dla Augsburga. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Finnbogason, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Status quo w dole tabeli zachowany - po 26. kolejce zarówno Augsburg, jak i Darmstadt mają na swoim koncie 27 punktów. Obie drużyny mają zatem trzy punkty przewagi nad strefą barażowo-spadkową. Dla Lilli było to szóste kolejne ligowe spotkanie bez zwycięstwa, natomiast dla Augsburga - piąte.

SV Darmstadt - FC Augsburg 2:2 (2:0)
1:0 Vrancić 12'
2:0 Wagner 40'
2:1 Feulner 63'
2:2 Finnbogason (k.) 90'