Lille lepsze od Reims, Nice górą nad Troyes

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.Goal.pl  |  05.03.2016 21:57
W meczach 29. kolejki Ligue 1 swoje zwycięstwa odnieśli zawodnicy OSC Lille oraz OGC Nice. Pierwsi pokonali na swoim stadionie 2:0 Stade Reims, które poniosło jednocześnie swoja trzynasta porażkę w sezonie. Natomiast ekipa z południowo-wschodniej Francji pokonała w roli gospodarza Troyes 2:1.

Piłkarze gospodarzy do swojego meczu przystępowali w nie najlepszych nastrojach, bo w ostatniej serii gier ulegli 0:3 Montpellier. Tymczasem Reims w sześciu ostatnich spotkaniach w delegacji wygrało tylko raz. Powtórzenie tego wyczynu piłkarze Rémois zapowiadali właśnie w starciu z Les Dogues.

W pierwszych trzech kwadransach gry delikatną przewagę mieli gracze Lille, ale niewiele z tego wynikało. Klasy zespołów były porównywalne, co wpłynęło na to, że na Stade Pierre-Mauroy toczyło się bardzo wyrównane spotkanie, w którym nie brakowało niedokładnych zagrań. Niestety dla kibiców goli w pierwszej połowie zabrakło.

Na trafienie przyszło fanom piłki czekać do 63 minuty. Wówczas bramkę zdobył Rony Lopes, który oddał piekielnie mocne uderzenie z rzutu wolnego, przy którym golkiper rywali nie miał żadnych szans na udaną interwencję. Dla 20-letniego Brazylijczyka było to premierowe trafienie w sezonie.

Sytuacja gości jeszcze bardziej skomplikowała się tuz przed końcem meczu, gdy po bezmyślnym faulu na swoim przeciwniku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Antoine Devaux. Z kolei w doliczonym czasie atut gry w przewadze wykorzystali podopieczni Federico Antonettiego i swojego gola strzelił Portugalczyk Eder, który ustalił wynik na 2:0.

OSC Lille - Stade Reims 2:0 (0:0)
1:0 Rony Lopes 62'
2:0 Eder 90+3'

_______________________________

Zdecydowanym faworytem rywalizacji Nice z Troyes byli ci pierwsi, którzy wciąż liczą się w grze o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Goście sobotniej konfrontacji to natomiast absolutny outsider Ligue 1, który jest na autostradzie do zaplecza francuskiej ekstraklasy.

Wynik boiskowej rywalizacji został otwarty w 12. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Valere Germain. 25-latek wykorzystał podanie od Jeremy'go Pieda i z mniej więcej pięciu metrów skierował futbolówkę do siatki. Radość z prowadzenia w szeregach gospodarzy trwała jednak tylko do 26 minuty. Do wyrównania doprowadził Jean i do przerwy było 1:1.

Tymczasem w 72. minucie drugiej części gry gospodarze po raz drugi w meczu wyszli na prowadzenie. Przyczynił się do tego Mahamane Traore, któremu bardzo dobrze podał Germain, a Malijczykowi pozostało wpakować futbolówkę do siatki. Dodajmy, że było to jego drugie trafienie w sezonie, na które zawodnik czekał 139 dni.

Dwanaście minut przed końcem podstawowego czasu gry gola na 3:1 dla Nice mógł strzelić Michael Seri, który uderzeniem z bliskiej odległości wykończył bardzo dobrą akcją swojego zespołu. Niemniej czujny między słupkami rywali był bramkarz i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Gospodarze odnieśli jednocześnie dwunaste zwycięstwo w sezonie.

OGC Nice - ESTAC Troyes 2:1 (1:1)
1:0 Germain 12'