Milan się raduje, Inter w rozpaczy

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  31.01.2016 22:43
Hit 22. kolejki włoskiej ekstraklasy, w którym Milan mierzył się z Interem, zakończył się wiktorią Rossonerich 3:0. Bohaterem meczu w szóstym zespole Serie A w trwającym sezonie został Mbaye Niang (fot.), który zdobył bramkę i zaliczył asystę przy golu Carlosa Bakki. Pierwsze trafienie dla milanistów zanotował natomiast Brazylijczyk Alex.

Dla jednych mecz Milanu z Interem był derbami nadziei, dla innych derbami odrodzenia. Wszystko dlatego, że forma obu mediolańskich drużyn w ostatnim czasie nie należała do najlepszych. Jednak w niedzielny wieczór miało być lepiej, co konsekwentnie zapowiadały obie ekipy.

Pierwsze fragmenty gry upłynęły pod znakiem delikatnej przewagi Czarno-niebieskich, u których bardzo wykazać chciał się Eder. Naturalizowany Włoch mógł wpisać się na listę strzelców w szóstej minucie, ale jego zapędy uprzedził Alessio Romagnoli. Odpowiedź ze strony milanistów miała miejsce w 16. minucie, gdy gola próbował strzelić Juraj Kucka, ale czujny był Samir Handanović.

W kolejnych minutach gry coraz bardziej zarysowywała się przewagą Rossonerich, którzy w 34. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia po muśnięciu piłki przez Keisuke Hondę. Ostatecznie jednak golkiper Interu nie dał się pokonać. Chwilę później Japończyk wystąpił w roli podającego i spisał się zdecydowanie lepiej, popisując się kapitalnym zagraniem na głowę Alexa. Brazylijczyk sprawił natomiast, że kibice sympatyzujący Czerwono-czarnym mogli eksplodować z radości, bo Milan objął prowadzenie.

W drugiej odsłonie gorąco zrobiło się już w 50. minucie, gdy ryzykowną interwencją w swoim polu karnym wyróżnił się Gigi Donnarumma. Chociaż przedstawiciele Interu z Roberto Mancinim na czele domagali się rzutu karnego, to inną decyzję podjął rozjemca zawodów. Opiekun Nerazzurrich za swoje pretensje został natomiast odesłany na trybuny.

Tymczasem sporo działo się w ostatnich dwudziestu minutach podstawowego czasu gry. Najpierw rzut karny po faulu na Mauro Icardim zmarnował sam poszkodowany, który trafił w słupek. Natomiast w 72. minucie po bardzo dobrym podaniu Nianga drugiego gola dla Milanu strzelił Bacca i gospodarze byli blisko zwycięstwa.

Losy rywalizacji zostały ustalone w 77. minucie, gdy na raty Handanovicia pokonał Niang i to Rossoneri sięgnęli po trzy punkty, wygrywając w lidze z Interem po raz pierwszy od 4 maja 2014 roku. Dzięki niedzielnej wygranej podopieczni Sinisy Mihajlovicia tracą do Interu pięć oczek.

AC Milan - Inter Mediolan 3:0 (1:0)
1:0 Alex 35'
2:0 Bacca 72'
3:0 Niang 77'

Komentarze | 38 komentarzy

Koloseum | 01.02.2016 13:11

Miałem oglądać derby, ale jakoś tak zacząłem oglądać Gwiezdne Wojny i ...zapomniałem o meczu :/ Żałuję strasznie, bo oglądając obszerniejszy skrót to widzę że sporo mnie ominęło.
Gratulacje dla Milanu, wygrana w derbach Mediolanu może być punktem zwrotnym w tym sezonie i możecie włączyć się do walki o 3 miejsce z Romą i Fiorentiną. Inter tak jak sądziłem, spuchnie ale nie myślałem że będzie aż tak tragicznie. Już w meczu z Romą to my powinniśmy wygrać. Szczęście się skończyło, nie z tymi zawodnikami ani z takim trenerem Scudetto. Mancini to chyba na chybił- trafił wystawia skład do meczu, nie wiem czy nie potrzeba wam więcej wzmocnień nawet od Milanu, nazwiska grac nie będą...

michal_juve | 01.02.2016 12:56

@freddie88

Wiesz, ja odnoszę wrażenie, że jednak kibice Interu nie wygłaszali specjalnie buńczucznych zapowiedzi o walce o majstra. Wydaje mi się, że to prędzej fani innych ekip po świetnym początku Interu sami trochę na siłę ich ochrzcili mianem faworytów do scudetto...

Ja sam dość dobrze pamiętam niejedną wypowiedź kibiców Interu którzy pisali o tym że celem jest 3 miejsce i LM.

freddie88 | 01.02.2016 11:33

Co tu duzo pisac brawo Milan:)oby teraz Milan szedł w góre a Inter no cóż z duzej chmury mały deszcz miało byc scudtto bd walka o msc3-4:)FJ

Bario_Malotelli | 01.02.2016 10:13

Teraz to juz nie ma co liczyc na transfer jakikolwiek

MlLAN | 01.02.2016 09:37

Taka wygrana cieszy podwójnie.

Riv10do | 01.02.2016 09:30

Taka jest piłka. Gdyb Icar strzelił karnego to moze Inter poszedł by nawet za ciosem a tak, zeszło z nich powietrze i Milan dobił.

Nigdy nie byłem fanem warsztatu Manciniego. Inter zupełnie nie ma stylu w tym sezonie. Zlepek. Niezłych piłkarzy i każdy gra sobie.

Ciekaw jestem jak skończy sie walka o Top 3. Na dzis największe szanse daje Violi bo Inter z taka gra bedzie miał cieżko.

Konrad Robert | 01.02.2016 08:01

Poczatek : wydawalo sie , ze Inter bedzie dominowal.Ale to tylko kilka minut.
Ogolnie widac bylo wiecej zawzietosci , chceci walki i woli zwyciestwa po stronie  Rossonerich.
Fajnie sie ogladalo te zawody.Warto bylo.
No to rewanz Sinisy sie udal i to z nawiazka.

Ragnarock | 01.02.2016 00:52

Jeśli mówimy o karnym to nie powinno być w tym meczu żadnego. Icardi udawał.
Fatalnie gra Perisić i Brozović w tym sezonie. Nie ten rozmiar kapelusza

pelus33 | 01.02.2016 00:42

pozytyw dla was to pozyskanie edera on ruszy gre z przodu i zadba o bramki  moze mecze interu nie beda sie koczyly 1 do 0 jak zawsze......czekam tylko na wzmocnienia u nas w obronie i pomocy .......i mozemy budowac solidna ekipe forzaaa Milan

r.baggio | 01.02.2016 00:31

@Odet
weź lepiej obejrzyj sobie powtórkę tego meczu bo coś Ci się chyba źle widziało, jeżeli uważasz, że tam w 7 minucie to Eder był faulowany, a nie on faulował.

NewMaldini | 31.01.2016 23:55

@Odet

Żeby była jasność, nigdzie nie napisałem, że sędzia mylił się tylko na korzyść Interu. Wspomniałem tamte sytuacje bo akurat one najbardziej zapadły mi w pamięć. Jak już kilka osób pisało sędzia mylił się zarówno na korzyść Milanu jak i Interu. Dla mnie jedynym pozytywnym aspektem sędziowania w tym meczu jest czujność w sytuacji Donnarumma - Eder.

To wszystko i tak nie zmienia faktu, że w tym sezonie już nieraz krzywdzeni przez ekipy sędziowskie.

Konriiii | 31.01.2016 23:55

wiedziałem ze Milan w koncu wygra  z Interem bo te ciągłe remisy juz robiły się nudne

rafik | 31.01.2016 23:47

Sędzia tragiczny. Wynik nie został wypaczony, ale mylili się w obie strony dziesiątki razy. Główka Edera nie powinna mieć miejsca, bo wcześniej był spalony, co najmniej po kilka autów nie w tą stronę co potrzeba, podobnie z rożnymi lub ich brakiem. Bonaventura dwukrotnie faulowany od tyłu, z czego raz już bez piłki i brak faulu. Ręka piłkarza Interu i żółta kartka, a minutę później siatkówka Nianga i brak kartki. Nie był to najlepszy dzień Damato, bez wątpienia.

Odet | 31.01.2016 23:39

@Matixm

odpowiadałem Twojemu koledze po szalu, czytaj to w tym kontekście. Dla mnie fauli na Kucce, Ederze, Jacku nie było, (Twój kolega widział tylko te "faule" na graczach Milanu).

Znakomite zawody sędziego. I tyle.

gk87 | 31.01.2016 23:28

gdyby Icardi trafil tego karnego mecz moglby potoczyc sie zupelnie inaczej,bo ani Milan ani Inter nie grali super,ten karny Interowi podcial skrzydla Milan to wykorzystal no i skonczylo sie 3-0,mimo to tracimy do Violi tylko 1 pkt,trzeba sie obudzic i zaczac w koncu znow punktowac,glowy do gory,FORZA INTER!Gratulacje dla Milanu za zwycisetwo

Matixm | 31.01.2016 23:26

Odet

Najpierw napisałeś to: "Osobiście podkreślę, znakomite zawody sędziego Damato, pozwalał grać i nie reagował na zagrania aktorskie.", żeby w innym komentarzu dodać ""Kucka w 10 minucie meczu był ewidentnie pociągany za koszulkę" - tak?? to w takim razie w 6min czerwona dla gracza Milanu, bo Eder wychodził sam na sam."

To w końcu ten sędzia miał znakomite zawody czy nie?

Ale co do zakończenia tej dyskusji zgodzę się z Tobą. Nie ma sensu dalsze jej ciągnięcie, bo do niczego dobrego to nie doprowadzi.

pelus33 | 31.01.2016 23:22

odet i new maldini panowie tu nie chodzi o dyskusje tego typu sedzia zle gwizdal w 2 strony najwekszym ciosem dla interu dzsaj jest fakt ze nawet slaby milan w kryzysie wcaz potrafi z wami wysoko wygrac ........to musi w koncu otworzyc oczy Galianiemu zeby zadbal o druzyne wy kupujecie najlepszych zawodnikow i mancini nie ulozyl ekipy do kupy milan z teoretycznie slabszym skladem i silna reka mihajlovica walczy i gra czego wam brakuje mam nadzeje ze te czasy i sklad co mielismy lata temu wroci i znowu bedziemy dominowac serie a i europe bo tam jest nasze miejsce jeszcze kilka solidnych wzmocnien i smialo mozemy powaczyc z kazdym forzaaaaa ps.mialy byc  wzmocnienia tej zimy poza boatengiem nie ma nic ......piekny dzien dla kibicow milanu oby w koncu polityka transferowa sie zmienila to zbudujemy solidny zespol bo trener jest super

NewMaldini | 31.01.2016 23:22

Odnośnie Interu to kompletnie nie rozumiem kadrowych wyborów Manciniego. Od pierwszej minuty na murawę wychodzi kompletnie bezradny Jovetić, a tymczasem jedyny solidny, potrafiący przyjąć piłkę w polu karnym napastnik Interu grzeje ławę. W drugiej połowie - Milan strzela dwie bramki i praktycznie jest po meczu, Mancini zamiast wpuścić Palacio za obrońcę / pomocnika i liczyć na cud, to wpuszcza defensywnego, niezrównoważonego psychicznie Melo, który w każdej chwili może wylecieć z boiska. A potem jeszcze kolejna zmiana Ljajic - Telles. Czy honor Interu został uratowany bo przegrali "jedynie" 3-0 w obliczu tych zmian? Nie sądzę.

Rossonero1989 | 31.01.2016 23:13

Oby ten mecz to było preludium do konsekwentnych zwycięstw, bo Milan potrafi grać z najlepszymi, ale żeby coś osiągnąć w lidze potrzebna jest konsekwencja i wygrywanie również ze słabszymi, z czym ostatnio były u nas problemy.
FORZA MILAN! :)

Odet | 31.01.2016 23:09

@NewMaldini

"pierwszej połowie był koszony Bonaventura" - chyba przez piłkę.
"Kucka w 10 minucie meczu był ewidentnie pociągany za koszulkę" - tak?? to w takim razie w 6min czerwona dla gracza Milanu, bo Eder wychodził sam na sam.

bądź konsekwentny, takiej chciałbyś gry?? to jest piłka nie BALET !!!

Zakończmy tą rozmowę, bo nic dobrego nie wniesie, tylko się pokłócimy.

Pozdr.

newmilano | 31.01.2016 23:07

Panowie, świetny mecz Milanu, teraz jest właśnie czas na świętowanie i nie martwienie się o następny mecz, ale musze to napisać... Milan potrafi po dobrym meczu popaść w samozachwyt i następny mecz przegrać lub zremisować w męczarniach. Zmierzam do tego że jeżeli chcemy mówić o jakieś nowej jakości w tej drużynie, musi ona wygrać z 3 mecze z rzedu z taka sama latwościa bo inaczej powiem ze ten mecz byl jednorazowym wyskokiem

pelus33 | 31.01.2016 23:03

milo bylo widzec usmiech na twarzy Berlusconiego ten mecz musi im w konco otworzic oczy wzmocnic druzyne i wrocic gdze jest nasze miejsce ...........balem sie edera ale nie pokazal nic milan w statystycznie slabszym skladzie pokazal kto rzadzi :)2 solidnych obroncow i pomocnikow i z taka gra i twarda reka mihajlovica top 3 jest nasze .........forzaaaaa

NewMaldini | 31.01.2016 23:02

@Odet

Przypomnij sobie jak Kucka w 10 minucie meczu był ewidentnie pociągany za koszulkę w okolicach dwudziestego metra, przypomnij sobie ile razy w pierwszej połowie był koszony Bonaventura lub dwukrotnie faulowany Bacca w drugiej.

Montolivo to akurat piłkarz, który ma być efektywny, a nie efektowny. Dziś zagrał genialnie.

Rivera | 31.01.2016 23:02

Sedziowanie TRAGICZNE. Sedzia liniowy ktory w drugiej polowie stal na polowie Interu chyba gorszy od glownego - w pierwszej polowie nie widzial spalonego chyba Perisicia (potem glowka Edera, na szczescie nie bylo gola) a w drugiej widzial spalonego Kucki, ktorego nie byl. Tej reki Nianga to tez nie wiem jak on nie widzial. Karny na Icardim raczej mocno naciagany, choc dokladnie nie widzialem.

Gigio kocham Cie wariacie :D Cala obrona swietnie poza Antonellim, ktory mial slabe momenty. Pomoc tez swietnie, kazdy zagral na wysokim poziomie. Bacca znowu jeden strzal i gol, caly on. Niang duzo wiatru robil, czyli to do czego sie najlepiej nadaje.

W Interze, no coz... Brozovic zagral beznadziejnie, jak on ten mecz do konca dogral to chyba nie wie sam Mancini. Obrona niepewnie a w ataku nic ciekawego. Handanovic za to genialnie.

Mediolan w koncu w barwach Rossoneri! W koncu mozna tez byc dumnym z naszych zawodnikow, ktorzy dali z siebie wszystko.

rrrado | 31.01.2016 23:02

Miesiąc temu Inter na czele tabeli mówił o Scudetto.... teraz już na 100% temat nieaktualny, Napoli pędzi jak Ferrari, a Juve to jedzie jakimś czołgiem bez znaczenia co staje na drodze, nie do zatrzymania.

Rossoneri444 | 31.01.2016 23:00

Pogrom po prostu pogrom.Mówiłem, że Milan jest w każdym aspekcie lepszy od Interu i to było dziś widać.

Granat105 | 31.01.2016 23:00

NewMaldini
Chłopie, Milan wygrał zasłużenie, ale twoja wypowiedź na temat sędziowania to jakaś farsa. Sędzia źle dobrany na derby, kompletnie sobie nie radził, popełniał błędy w obydwie strony. Pisząc o nieodgwizdanych faulach na piłkarzach Milanu wnioskuję, że jesteś po prostu idiotą. Milaniści kładli się na murawę po każdym, nawet najmniejszym kontakcie z graczami Interu. A z tym tekstem że tym razem wynik nie został wypaczony, to nieźle pojechałeś, wizyta u psychologa powinna pomóc. O Interze nie będę wspominał, zagrali fatalne spotkanie, po przestrzelonym karnym wiedziałem że skończy się blamażem. Brozović to kompletna pomyłka, a Santon nie grając pół roku wychodzi w 1 na derby, kabaret. Mancini kompletnie nie wie co robi, to jego końcówka w Interze. Milan ma swoje 5 minut, ale spokojnie, za niedługo zremisują z Frosinone czy innym Palermo i się skończy entuzjazm.

kapucyn7 | 31.01.2016 22:56

@NewMaldini To co opisałeś w swoim komentarzu brzmi jak jednostronne i stronicze sędziowanie pod Milan.

Odet | 31.01.2016 22:55

@NewMaldini
"masa nieodgwizdanych fauli"
gdybyśmy oglądali mecz razem, to mógłbym Ci 10 sekund przed wywrotką powiedzieć co zrobi Montolivio (upadnie). Nie pomyliłem się dziś ani razu :)

to jest piłka, nie balet !!!

Pozdr.

JPMagik | 31.01.2016 22:55

Na wstępie podziękowania dla ilanu za świetny mecz i to że Inter bez punktów :-)
Co do meczu Milan miał słaby początek ale potem było już coraz lepiej. Jakby Icardi trafił karnego mogłoby sie wszystko potoczyć inaczej ale na szczęście nie trafił i skończyło się triumfem czarno czerwonych i blamażem czarno niebieskich.
W Milanie super zagrali Bonaventura, Montolivo i Honad, Bacca troche poniżej moich oczekiwań. Według mnie słabo zagrał Niang chociaż zaliczył przepiękną asystę i bramkę. Solidnie obrona Rossonerich.
Inter no cóż w sumie to nic nie pokazał, bardzo w oczy rzucała sie bezradnośc Brozovicia i Mendela o ataku już nie wspomnę.

pelus33 | 31.01.2016 22:54

piekny meczi piekny prezent dla kibicow Milanu pomimo tego ze wcaz jestesmy w kryzysie i ti wcaz nie ten wielki Milan co zawsze dzsaj pokazalismy kto rzadzi w mediolanie:)dzsaj nie wygrala kasa i nazwiska ktore inter ma tylko serce i walecznosc piekny mecz mam nadzeje ze to otworzy oczy Galianiemu zeby wzmocnin druzyne i wrocic na top tam gdze jest nasze miejsce po latach kryzysu forzaaaaaaaa Milan

WhiteRed | 31.01.2016 22:54

Cieszy wygrana Milanu jak by się udała LM to dla włoskiej piłki jak i Milanu to by był pozytywny aspekt.

PerSempreMilan | 31.01.2016 22:52

Co tu dużo pisać MEDIOLAN CZARNO CZERWONY !!!!!

Odet | 31.01.2016 22:51

Gratulacje dla Milanu.
Po niestrzelonym karnym Miętusa, Milan nabrał pewności i zaczął grać, a my stanęliśmy, czy mocniej upadliśmy.
Świetne zachowanie Bacci przy bramce, ręce składają się do oklasków.

Osobiście podkreślę, znakomite zawody sędziego Damato, pozwalał grać i nie reagował na zagrania aktorskie.

Pozdr.

kapucyn7 | 31.01.2016 22:48

Przebieg całego meczu w skrócie fantastycznie oddaje akcja Interu z 74 minuty. Akcja idzie prawym skrzydłem, dośrodkowanie które przenosi ciężar gry na drogą stronę, gdzie po nieudolnym podaniu Perisica Kuzmanovic potyka się o własne nogi, aby sprekurować kontrę doprowadzającą do gola.

NewMaldini | 31.01.2016 22:47

Taki wynik i to w tak ważnym meczu, Inter znokautowany. To jest zwycięstwo, które może być punktem zwrotnym tego sezonu. Brawo!

Trzeba niestety skrytykować sędziowanie, które było w "kratkę". Z jednej strony prawidłowo niepodyktowany karny w starciu Donnarumma-Eder, a z drugiej, masa nieodgwizdywanych fauli na piłkarzach Milanu i bardzo dyskusyjny karny dla Interu. Tak czy inaczej to już nieważne, wynik meczu tym razem nie został wypaczony, ale w dalszym ciągu mamy ogromnego pecha do sędziów.

Kokodzambo | 31.01.2016 22:46

Interowi szybko skończyły się baterie. Po świetnej pierwszej fazie sezonu, nastał czas nagłego pogorszenia gry.
Cieszy zwycięstwo Milanu, bo praca z Mihajloviciem zaczyna przynosić konkretne efekty.

TommyMasta | 31.01.2016 22:46

Milan ma swoje 5 minut, a Inter poniżej krytyki... Zawodnicy zagrali każdy sobie, jakby się pierwszy raz widzieli. Brozovic miał dzisiaj prowadzić grę, a zawiódł na całej linii.

Jako kibica Violi niby ten wynik powinien mnie cieszyć, mam tylko nadzieję, że Milan za bardzo nie uwierzy w siebie i nie włączy się w walkę o 3 miejsce ;)