LE: Przyjacielski remis Saint-Etienne z Lazio

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Goal.pl  |  10.12.2015 23:06
Na Stade Geoffroy-Guichard Saint-Etienne nie zrobiło sobie krzywdy do spółki z Lazio i w meczu ostatniej kolejki Ligi Europy padł remis 1:1. Nic dziwnego w fakcie, że żadna z ekip nie szukała zwycięstwa za wszelką cenę, gdyż grał lider z wiceliderem grupy G, z pewnym awansem do 1/16 finału.

Od pierwszego gwizdka wyraźnie było widać, że nie będzie to widowisko wszech czasów. Pierwsze godne odnotowanie uderzenie miało miejsce dopiero w 19 minucie, kiedy to Alessandro Matri uderzył z pola karnego na tyle niedokładnie, że trafił tylko w boczną siatkę.

Nieco później dobrą interwencją popisał się Berisha, który zatrzymał kąśliwy strzał z dystansu, a przed samą przerwą zaliczył wyjście z bramki, które mogło źle zakończyć się dla gości. Piłkę po jego wybiciu otrzymał bowiem Corgnet i byłby otworzył wynik, ale bramkarza zaasekurował Hoedt.

Do przerwy nie uświadczyliśmy więc goli.

Druga połowa rozpoczęła się natomiast od mocnego uderzenia ze strony drużyny przyjezdnej. Ponownie w roli głównej wystąpił Alessandro Matri, który otrzymał podanie od Konko i znalazłszy się sam na sam z wychodzącym bramkarzem podciął piłkę nad nim. Być może obrońca zdołałby wybić futbolówkę z linii, ale napastnik biancocelestich przytomnie mu to uniemożliwił.

W 63 minucie na ustach wszystkich fanów Lazio był zaś berisha. Golkiper w przeciągu kilku sekund okazał się lepszy od Corgneta w sytuacji jeden na jeden, by momentalnie pozbierać się z murawy i wybronić jeszcze strzał Bahebecka.

Po fatalnej stracie Andersona przed własnym polem karnym bramkarz gości mógł się jednak nieco lepiej zaprezentować, gdy Valentin Eysseric uderzył niemal w sam środek bramki, ale nieco zasłonięty Berisha wpuścił futbolówkę do siatki.

Ostatecznie druga połowa zakończyła się również remisem i ostatecznie ekipy podzieliły się punktami.

AS Saint-Etienne - SS Lazio 1:1 (0:0)