LE: Piękna historia i awans Augsburga!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  10.12.2015 22:59
FC Augsburg jechał do Belgradu z celem zwycięstwa i to nie byle jakiego, bo 3:1. Sztuka ta udała się niemieckiej drużynie, choć trzymali swoich kibiców w niepewności do samego końca, bo dające awans trafienie Bobadilli padło w 89 minucie, gdy gospodarze grali już w osłabieniu po czerwieni Zivkovicia.

Choć pierwszą dogodną okazję mieli goście, to Partizan jako pierwszy pokazał, jak takowe powinno się wykorzystywać. W 11 minucie Aboubakar Oumarou po doskonałym podaniu na wolne pole znalazł się sam na sam z bramkarzem i nie dał mu szans. Wszystko wskazywało po pierwszym kwadransie na czarny scenariusz przyjezdnych i odpadnięcie z LE.

Przed gwizdkiem na przerwę Augsburg zapewnił wszystkich, że nie zamierza składać broni i jeśli odpadnie, to z podniesioną głową. W drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy Jeong-ho uderzeniem głową wyrównał stan rywalizacji i w szeregach gości pojawiła się nadzieja.

Po zmianie stron wciąż wszystko szło po myśli Niemców, gdyż już w 51 minucie wyszli oni na prowadzenie za sprawą Paula Verhaegha. Kapitan wykorzystał genialne plasowane podanie w pole karne od Daniela Baiera, złamał do środka mijając bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Obie ekipy miały swoje szanse w dalszej części gry, ale wszystkie były marnowane. Jednakże to Partizan musiał sobie pluć w brodę, szczególnie gdy obił poprzeczkę. W 81 minucie gospodarze szykowali się natomiast na dziesięciominutową murarkę. Czerwona kartka Zivkovicia (za drugą żółtą) sprzyjała rzemiosłu.

Trzeba oddać klubowi z Belgradu, że niemal wytrzymał. To 'niemal' wystarczyło jednak, by Partizan odpadł z Ligi Europy, bo gol z 89 minut Bobadilli zapewnił ogromną radość i awans drużynie przyjezdnej, która ostatecznie zwyciężyła 3:1.

Partizan Belgrad - FC Augsburg 1:3 (1:1)
1:0 Oumaru 11'
1:1 Jeong-ho 45+2'
1:2 Verhaegh 51'
1:3 Bobadilla 89'