LE: Remis na San Mames

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaEuropejska.Goal.pl  |  10.12.2015 23:02
W jednym z dwóch ostatnim meczów grupy L fazy grupowej Ligi Europy piłkarze Athletic Bilbao zremisowali 2:2 z AZ Alkmaar. Gola wyrównującego ekipa z Holandii strzeliła dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry. Nie zmienia to jednak faktu, że team z Kraju Basków z pierwszego miejsca awansował do 1/16 finału rozgrywek.

Gospodarze w spotkaniu z outsiderem grupy grali o to, aby przypieczętować swój awans do kolejnej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca. Tymczasem przedstawiciele Eredivisie chcieli odnieść swoje drugie zwycięstwo w fazie grupowej i z honorem pożegnać się z europejskimi pucharami.

Pierwsi gola w meczu strzelili już w 26. minucie goście. Po podaniu Bena Rienstry na listę strzelców wpisał się Jorim Van Overeem. Jednak w ostatnich fragmentach spotkania przebudzili się podopieczni Ernesto Valverde. Do wyrównania doprowadził Kike Sola i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Natomiast zaraz po zmianie stron prowadzenie objęli piłkarze Bilbao. W 47. minucie bramkę zdobył Mikel San José, który wykorzystał rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką przez Derricka Luckassena. Niemniej taki stan rzeczy utrzymał się tylko do 88 minuty, bo wówczas wynik boiskowej rywalizacji ustalił Vincent Janssen.

Athletic Bilbao - AZ Alkmaar 2:2 (1:1)
0:1 Van Overeem 26'
1:1 Kike Sola 43'
2:1 San José 47' (k.)
2:2 Janssen 88'