LE: Schalke pewne awansu

dodał: maaarcin  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  26.11.2015 20:58
Schalke 04 Gelsenkirchen nie sprawiło w czwartkowy wieczór zawodu swoim kibicom. W meczu przed własną publicznością skromnie 1:0 pokonało APOEL Nikozja i zapewniło sobie awans do kolejnej rundy.

Schalke już w piątej minucie mogło objąć prowadzenie, ale uderzenie głową Choupo-Motinga świetnie wybronił bramkarz. W kolejnych minutach nadal stroną przeważającą byli gospodarze, natomiast piłkarze z Nikozji wyczekiwali na okazje do wyprowadzania kontrataków.

W 25. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Geis, ale jego strzał wybronił Waterman. Po chwili nieznacznie pomylił się Huntelaar, który po dośrodkowaniu Aogo główkował nad poprzeczką. Kilka chwil później bezskutecznie do siatki próbowali trafić ponownie Choupo-Moting i Huntelaar. Ostatecznie pierwsza połowa, mimo kilku dogodnych sytuacji, zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 67. minucie świetną okazję do objęcia prowadzenia miał APOEL, ale Nuno Morais przegrał pojedynek sam na sam z Fahramannem. Kilkanaście minut później swoją okazję miał również Vander, ale nie zdołał celnie uderzyć z ostrego kąta.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 86. minucie Schalke przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po zagraniu Riethera z prawej strony boiska, piłka trafiła w polu karnym do Choupo-Motinga, który tym razem nie dał szans Watermanowi.

W samej końcówce Schalke mogło zdobyć jeszcze drugiego gola, ale rzutu karnego nie wykorzystał Aogo. Jego strzał wybronił Waterman.

Schalke 04 Gelsenkirchen - APOEL Nikozja 1:0 (0:0)
1:0 Choupo-Moting 86'