LE: Tottenham w fazie pucharowej

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: LigaEuropejska.Goal.pl  |  26.11.2015 20:57
Tottenham Hotspur zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Koguty zawdzięczają ten fakt wyjazdowej wygranej nad Karabachem Agdam 1:0 po golu Harry'ego Kane'a.

Obraz gry w przekroju 90 minut był monotonny. Tottenham w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia, konstruując kolejne akcje. Gospodarze wyraźnie grali na remis. Bronili się bowiem na własnej połowie.

Najlepsze sytuacje Koguty stworzyły sobie po przerwie. Najpierw jednak po atomowym uderzeniu Heung-Min Sona piłka trafiła w poprzeczkę, a kilka minut później w słupek trafił Dele Alli.

Szalę zwycięstwa na korzyść gości w 78. minucie przechylił Harry Kane, który strzałem głową zamienił na gola dośrodkowanie Christiana Eriksena z rzutu rożnego.

Karabach Agdam - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)
0:1 Kane 78'

Żółte kartki:
Karabach - Richard 44', Garayev 88'
Tottenham - brak

Karabach (4-2-1-3) Sehić - Agolli, Sadiqov, Gueynov, Medvedev - Richard, Garayev, Quintana - Ismayilov (80' Mammadov), Poepon (54' Armenteros), Tagiev (65' Chumbinho)

Tottenham (4-2-3-1): Lloris - Davies, Vertonghen, Alderweireld, Trippier - Mason (73' Carroll), Dier, Son (80' N'Jie), Eriksen (90+1' Onomah), Alli - Kane

Sędzia: Anastasios Sidiropoulos (Grecja)

Komentarze | 6 komentarzy

BlueGrizzly | 26.11.2015 20:59

Cieszy angielski klub w fazie pucharowej. Kane strzela, też +, lecz myślałem, że odpocznie trochę

figarro | 26.11.2015 21:04

Może i grał 1 skład, ale to z jakim zaangażowaniem zagrali to aż oczy bolały. Widać było, że oszczędzane są siły. Podobały mi się zmiany N\'jie i Carrolla, mam nadzieję, że dostaną swoje szanse od początku meczu, szczególnie Anglik. Uwielbiam jego styl gry.

rycerz17 | 26.11.2015 21:17

W pierwszej połowie Tottenham zagrał ewidentnie na pół gwizdka oszczędzając się przed niedzielnym hitem przeciwko Chelsea.
W przerwie Poch ewidentnie dał sygnał chłopakom, że jednak trzeba mocniej przycisnąć i od razu zaczęło to owocować sytuacjami bramkowymi. Karabach w drugiej części gry miał bardzo duże problemy z wyjściem ze swojej połowy...
Jest awans i to cieszy dziś najbardziej. Na plus gra obronna, Lloris praktycznie dziś bezrobotny. Na minus chyba tylko Mason: kilka głupich strat w środku pola i niepotrzebnych strzałów z dystansów, gdzie nie było szans na happy end takiej decyzji. Widać też było, że Davies i Trippier jednak nie dają tyle w ofensywie co Walker i Rose - za mało było ich wejść oskrzydlających.
COYS!

THFC1882 | 26.11.2015 22:14

Pierwsza połowa do zapomnienia, druga już lepsza. Ale aż razi dzisiejsza nieskuteczność. Myślałem, że już nic Tottenham nie strzeli, ale w końcu od tego jest Kane

Konrad Robert | 26.11.2015 23:35

Fajna druga polowka ..Glowka Kanea..i tyle.
Obie ekipy wiosna dalej graja..jest moc.

martialmagnifiq | 27.11.2015 01:14