LE: Anderlecht włączył się do walki o awans

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: LigaEuropejska.Goal.pl  |  26.11.2015 20:52
Bardzo ważne zwycięstwo w Lidze Europy odnieśli dziś piłkarze Anderlechtu. Pokonali na wyjeździe AS Monaco 2:0 i w efekcie wyprzedzili swoich rywali w tabeli grupy J, przesuwając się na drugą lokatę. Kwestia awansu do fazy pucharowej rozstrzygnie się zatem w ostatniej turze spotkań zmagań grupowych.

Pełna relacja wkrótce.Pierwszą połowę można podsumować krótko – pełna dominacja AS Monaco. Gospodarze regularnie szturmowali pole karne gości, wykańczając swoje akcje strzałami. Wydawało się, że pierwszy gol dla ekipy z Księstwa jest tylko kwestią czasu. Wbrew przesłankom to belgijski zespół otworzył wynik konfrontacji.

W doliczonym czasie gry defensorzy wybili piłkę poza pole karne po jednym z dośrodkowań Anderlechtu. Do futbolówki na szesnastym metrze dopadł Guillaume Gillet i potężnym strzałem pod poprzeczkę uciszył kibiców Monaco.

Stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła podopiecznym Leonardo Jardima, którzy po przerwie nie byli już tak efektywni. Mieli kłopot z przedarciem się przez zasieki defensywne rywali.

Fiołki zapewniły sobie zwycięstwo w 78. minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej Frank Acheampong ruszył do dalekiego zagrania z głębi pola, w akrobatyczny sposób przyjął piłkę i uprzedził obrońcę, wpisując się na listę strzelców.

AS Monaco - Anderlecht 0:2 (0:1)
0:1 Gillet 45+1'
0:2 Acheampong 78'