LE: Sparta z Schalke ponownie na remis

dodał: maaarcin  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  05.11.2015 23:08
Piłkarze Sparty Praga i Schalke 04 Gelsenkirchen po raz drugi w ciągu dwóch tygodni podzielili się punktami. Tym razem spotkanie w stolicy Czech zakończyło się remisem 1:1.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w szóstej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Z prawej strony boiska, spod linii końcowej świetnie na piąty metr dośrodkował Lukas Marecek, a praktycznie niepilnowany David Lafata uderzeniem głową pokonał bramkarza Schalke.

Dziesięć minut później, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, piłkę w bramce gości umieścił także Kehinde Fatai, ale gol nie został uznany. Zawodnik Sparty był w tej sytuacji na spalonym.

Tymczasem w 20. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Schalke, dopatrując się faulu Caicary w "szesnastce". Po kilku chwilach jedenastkę pewnie wykorzystał Geis. Jak się później okazało wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.

Dziewięć minut po przerwie goście z Gelsenkirchen byli blisko objęcia prowadzenia. Po strzale Leona Goretzki z kilkunastu metrów, piłka odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi minimalnie niecelnie z woleja uderzał Lukas Marecek. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, choć w końcówce meczu świetną interwencją Spartę przed stratą bramki uratował Bicik.

Sparta Praga - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (1:1)