LE: Baskowie rozbili Partizan

dodał: maaarcin  |  źródło: primeradivision.pl  |  05.11.2015 23:00
Trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy odnieśli w czwartkowy wieczór piłkarze Athletic Bilbao. Baskowie przed własną publicznością nie dali żadnych szans Partizanowi Belgrad, wygrywając wysoko 5:1.

Kibice na San Mames nie musieli długo czekać na pierwszego gola. W 15. minucie Basków na prowadzenie wyprowadził Williams, który w polu karnym rywali wygrał pojedynek z jednym z rywali, a następnie mając przed sobą tylko bramkarza pewnie posłał piłkę do siatki.

Odpowiedź Partizana była jednak niemal natychmiastowa. Już dwie minuty później do wyrównania doprowadził Abubakar Oumaru, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem baskijskiego zespołu.

W 19. minucie Athletic ponownie był na prowadzeniu. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Williams, który tym razem z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki po zagraniu Aduriza spod linii końcowej.

Pięć minut przed przerwą gospodarze podwyższyli na 3:1. Uczynił to konkretnie Benat Etxebarria, który zaskoczył bramkarza Partizana ładnym strzałem z rzutu wolnego.

W 54. minucie niewiele brakowało, a gospodarze strzeliliby sobie samobójczego gola. Na szczęście dla nich po złym podaniu jednego z obrońcow, do piłki przed bramką zdołał dojść Iago Herrerin. Mecz definitywnie roztrzygnięty został w 71. minucie. Wówczas Baskowie zdobyli czwartego gola, a swoje trafienie zaliczył Aritz Aduriz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Dziesięć minut później Baskowie ustalili wynik meczu na 5:1. Kolejną asystę zaliczył Aduriz, który tym razem dokładnym podaniem obsłużył Elustondo.

Athletic Bilbao - Partizan Belgrad 5:1 (3:1)
1:0 Williams 15'
1:1 Oumaru 17'
2:1 Williams 19'