LE: Sparta zdobywa punkt w Gelsenkirchen

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  22.10.2015 20:51
Do małej niespodzianki doszło na stadionie Schalke, gdzie miejscowa drużyna tylko zremisowała 2:2 ze Spartą Praga w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Gole dla miejscowych strzelali Di Santo i Sane, odpowiedzieli natomiast Fatai z Lafatą.

Już w czwartej minucie na prowadzenie mogli wyjść goście za sprawą Konate, jednak uderzenie reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej zatrzymało się na bocznej siatce bramki miejscowych.

Odpowiedź Schalke była iście piorunująca - w szóstej minucie Ayhan wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego wprost na głowę kolegi z zespołu, Di Santo, a ten pewnym uderzeniem nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi prażan.

Nieco później okazję miał Fatai, ale ponownie zabrakło kilku centymetrów do szczęścia. Podobnie było tuż przed przerwą, kiedy to Dockal wbiegł w pole karne i po otrzymaniu piłki od Konate mógł uderzyć w każdy róg i cieszyć się z gola, a strzelił wprost w Fahrmanna.

Do przerwy utrzymało się więc skromne prowadzenie gospodarzy.

Tuż po wznowieniu spotkania w drugich 45 minutach doszło do wyrównania. W 50 minucie, po fatalnym błędzie Howedesa, który próbując wybijać piłkę nabił nią jednego z piłkarzy Sparty i dzięki temu Fatai wyszedł sam na sam z bramkarzem miejscowych. Napastnik prażan nie miał problemów, by uderzeniem po krótkim rogu pokonać bezradnego Fahrmanna.

W 60 minucie Schalke cieszyło się z prowadzenia, ale tylko przez kilka sekund, gdyż sędzia liniowy bardzo szybko pokazał pozycję spaloną strzelca, Choupo-Motingi. Nie było natomiast mowy o pomyłce chwilę później, kiedy to dopiero co wprowadzony na boisko Lafata pokonał bramkarza miejscowych.

Schalke ani myślało oddawać punktów bez walki i w 73 minucie Sane wyrównał stan rywalizacji, po tym jak został wypuszczony sam na sam z bramkarzem i po minięciu go skierował futbolówkę do pustej bramki. Warto dodać, że chwilę wcześniej Sparta przeprowadziła dobrą akcję, który nie potrafili przyjezdni zamienić choćby na celny strzał i wyraźnie zemściło się to na nich na kwadrans przed końcem.

Ostatecznie ten wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka i obie ekipy podzieliły się punktami.

Schalke Gelsenkirchen - Sparta Praga 2:2 (1:0)
1:0 Di Santo 6'