LE: Viola gromi Belenenses

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  01.10.2015 21:01
Fiorentina odbiła sobie porażkę w inauguracyjnym spotkaniu Ligi Europy z FC Basel i tym razem nie dała żadnych szans Belenenses, które rozbiła 4:0. Gole strzelali Bernardeschi, Babacar, Tonel (samobójcze trafienie) i  Giuseppe Rossi, dla którego była to pierwsza bramka od 501 dni.

Już na starcie drugiego kwadransa Fiorentina wyszła na prowadzenie. Wówczas to Mario Suarez zdecydował się na potężne uderzenie zza pola karnego i Ventura był zmuszony do interwencji, po której do futbolówki dopadł Bernardeschi i wpakował ją do siatki.

Goście podwoili swoje prowadzenie w ostatniej akcji przed przerwą, kiedy to Khouma Babacar przymierzył z dystansu w taki sposób, że futbolówka odbiła się od jednego z rywali, po czym zatrzymała się na okienku bramki bezradnego w tej sytuacji bramkarza miejscowych.

Na ostatnie dziesięć minut na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski i Polak bardzo szybko dał o sobie znać - reprezentacyjny skrzydłowy dośrodkował po ziemi w pole karne, a tam futbolówkę do własnej siatki skierował piłkarz gospodarzy - Antonio Tonel.

Obraz zniszczenia wykończył w 90 minucie ten, na którego gola kibice z Florencji czekali 501 dni. Giuseppe Rossi, bo o nim mowa, został wypuszczony sam na sam z golkiperem portugalskiej drużyny i bez większych kłopotów pojedynek z Venturą wygrał.

Tym samym Fiorentina pewnie pokonała rywala i przed meczami z Lechem Poznań ma na swoim koncie ważne trzy punkty.

OS Belenenses - ACF Fiorentina 0:4 (0:2)
0:1 Bernardeschi 18'
0:2 Babacar 45+2'
0:3 Tonel (sam.) 83'