Niespodzianka na Selhurst Park

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  18.04.2015 17:55
W ostatnich tygodniach piłkarze Crystal Palace kroczyli od zwycięstwa, stając przed szansą wyśrubowania najdłuższej serii zwycięstw od powrotu do Premier League. W meczu 33. kolejki rozgrywek nieoczekiwanie polegli jednak w starciu z niżej notowanym West Bromwich Albion 0:2. Porażka jest bolesna tym bardziej, że Orły musiały uznać wyższość The Baggies przed własną publicznością.

Pojedynek fantastycznie rozpoczął się dla przyjezdnych. Chris Brunt dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na siódmy metr. Tam kompletnie niepilnowany był James Morrison, który pewnym strzałem głową otworzył wynik konfrontacji.

Mimo nadzwyczaj szybko straconego gola gospodarze starali się cierpliwie wypracowywać przewagę i szukać swoich okazji na wyrównanie. Świadczy o tym statystyka posiadania piłki. Orły utrzymywały się przy niej aż przez 67 procent czasu!

Największe zagrożenie stwarzały między 25. i 32. minutą. Wówczas przed szansą stawał Wilfried Zaha i dwukrotnie Yannick Bolasie, ale znakomicie między słupkami radził sobie Boaz Myhill. Wykazał się zwłaszcza przy uderzeniu z przewrotki drugiego z wymienionych piłkarzy. Ostatecznie The Baggies udali się na przerwę z prowadzeniem 1:0.

Niespodziewane ciosy zawodnicy Tony’ego Pulisa opanowali w tym meczu do perfekcji. Już osiem minut po zamianie stron podwyższyli bowiem prowadzenie. Po krótkim rajdzie środkiem pola na strzał z 25. metra zdecydował się Craig Gardner, zapisując na swoje konto gola niezwykłej urody.

Po straconej bramce gracze Crystal Palace sprawiali wrażenie oszołomionych. Wykorzystali to goście, którzy przejęli inicjatywę na boisku. W końcowej fazie spotkania gospodarze jeszcze raz poderwali się do ataków, poważnie zagrażając swoim rywalom. Znów dał im się jednak we znaki Myhill, który dwoił się i troił, by nie dopuścić do straty gola. Ostatecznie skapitulował w 86. minucie po strzale Yai Sanogo. Sędzia nie uznał jednak trafienia słusznie dopatrując się spalonego. W końcowym rozrachunku gospodarze musieli pogodzić się z porażką.

Crystal Palace - West Bromwich Albion 0:2 (0:1)
0:1 Morrison 2'
0:2 Gardner 53'