Augsburg wygrywa z Gladbach!

dodał: KMM  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  20.12.2014 17:26
FC Augsburg po raz czwarty w sezonie wygrał domowy mecz, w którym przegrywał 0:1. Na SGL-Arenie na prowadzenie w drugiej minucie wyszła Borussia Mönchengladbach po karnym Maxa Krusego, lecz później strzelali już tylko Szwabowie, którzy zanotowali najlepszą rundę jesienną w historii.

Borussia Mönchengladbach miała chrapkę na zachowanie na okres zimowej przerwy miejsca w trójce, ale wyjazd do Augsburga nie zapowiadał się na łatwy. Szczególnie że na SGL-Arenie w Bundeslidze Źrebaki dotąd nie wygrały.

Początek spotkania zwiastował przełamanie, bowiem już po dwóch minutach gry goście prowadzili 1:0 po rzucie karny. Jedenastka podyktowana została za zagranie ręką Jan-Ingwera Callsen-Brackera, a wykorzystana przez Maxa Kruse, który uderzył pewnie po ziemi, w przeciwny róg wobec tego, w który rzucił się Alexander Manninger.

Augsburg już wcześniej w tym sezonie pokazał jednak, że strata gola nie jest przeszkodą nie do pokonania. Także i tym razem Szwabowie doprowadzili szybko do wyrównania. W 20 minucie Halil Altintop znakomicie zagrał na 15 metr do Markusa Feulnera, a były pomocnik Norymbergi pięknym strzałem trafił na 1:1.

Prowadzenie gospodarze objęli na początku drugiejpołowy, po błędzie Tony'ego Jantscke. Defensor BMG minął się z piłką przed własnym polem karnym, dzięki czemu trafiła ona na prawo do Alexandra Essweina, który zagrał płasko w poprzek pola karnego, a Raul Bobadilla, były zawodników Źrebaków, uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Yannowi Sommerowi.

FCA stworzył w ciągu kolejnych minut następne okazje, ale dwie znakomite interwencje w bramce wykonał golkiper Borussii. Wynik 2:1 utrzymał się długo także dzięki pracy Manningera, który odbił groźne strzały Thorgana Hazarda i Alvaro Domingueza.

FC Augsburg – Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:1)
0:1 Kruse 2' (karny)
1:1 Feulner 20'
2:1 Bobadilla 51'