Zwycięskie Groningen, Vitesse wygrywa rzutem na taśmę

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Eredivisie.pl  |  09.11.2013 21:40
FC Groningen pokonało na na wyjeździe niżej notowany Heracles Almelo 3:0. Mecz był popisem Filipa Kosticia, który zdobył dwie bramki. Ze zwycięstwa nad Utrechtem 3:1 na własnym stadionie cieszyło się także Vitesse Arnhem. O wyniku zdecydowały gole w końcówce drugiej połowy.

W pierwszej połowie częściej do akcji bramkowych dochodzili piłkarze Groningen. Nie potrafili jednak pokonać bramkarza gospodarzy Remko Pasveery nawet z najbliższej odległości. W drugiej odsłonie nie zamierzali się poddawać. Konsekwentne dążenie do zdobycia gola bardzo się opłaciło. W 61. minucie Richairo Zivkovic wykorzystał fatalne przyjęcie piłki przez defensora rywali i dał prowadzenie swojej drużynie. Gospodarze potwierdzili swoją przewagę także sześć minut później. Tym razem do bramki trafił Filip Kostic, a asystował mu Tjaronn Chery. Na sześc minut przed końcem swojego drugiego gola zdobył Kostic, pokonując na raty bramkarza Heraclesa. Zwycięstwo pozwoli Groningen awansować o kilka pozycji w spłaszczonej tabeli Eredivisie.

Heracles Almelo – FC Groningen 0:3 (0:0)

0:1 Zivkovic 61’
0:2 Kostic 67’
0:3 Kostic 85’

Wynik spotkania otworzyli gospodarze. Po ewidentnym zagraniu ręką Kaia Heeringsa sędzia nie zawahał się podyktować rzutu karnego. Do piłki podszedł Christian Atsu i ładnym strzałem umieścił piłkę tuż przy lewym słupku. Po zmianie stron w 63. minucie arbiter po raz kolejny był zmuszony sięgnąć po gwizdek. Tym razem jedenastkę otrzymał Utrecht. Z jedenastu metrów stan pojedynku wyrównał Steve De Ridder. Kibice zgromadzeni na GelreDome byli już pogodzeni z podziałem punktów, ale na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie gospodarzom dał Mike Havenaar. Już w doliczonym czasie gry ostateczny cios zadał Davy Popper i ustalił wynik pojedynku. Dla Vitesse był to piąty mecz ligowy z rzędu bez porażki i potwierdzenie wysokich aspiracji w tym sezonie.

Vitesse Arnhem - FC Utrecht 3:1 (1:0)

1:0 Atsu 31’ (k.)
1:1 De Ridder 63’ (k.)
2:1 Havenaar 86’
3:1 Propper 90+3'