Cracovia odpada z Malmo

Piłkarze Cracovii

Cracovia odpada w pierwszym meczu eliminacji do Ligi Europy. Zwycięzca Pucharu Polski uległ w dzisiejszym spotkaniu wicemistrzowi Szwecji 2:0. Pierwsza połowa odbywała się całkowicie pod dyktando Malmo, druga mimo że była bardziej wyrównana, to wciąż nie przyniosła drużynie z Krakowa ani jednego gola.

Bardzo źle rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie dla zawodników Cracovii. Stracili oni bramkę na samym początku meczu. Do futbolówki po wyrzucie z autu bardzo szybko dobiegł Rieks. Duńczyk natychmiastowo dośrodkował piłkę w pole karne, a tam przyjęciem obrońcę doskonale zgubił Berget. Norweg bez najmniejszych problemów z okolic piątego metra otworzył wynik meczu już w 20. sekundzie.

Przez resztę pierwszej połowy Szwedzi tworzyli groźne akcje na połowie Cracovii, udaremniając przy tym wysiłki ofensywy polskiego klubu. Drużyna z Krakowa w pierwszej odsłonie meczu nie oddała ani jednego celnego strzału. Malmo w 19. minucie ponownie pokonało Hrosso, ale tym razem sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Drugą bramkę wicemistrz Szwecji zdobył jednak jeszcze przed przerwą. W 44. minucie ładną akcją popisali się goście. Wtedy to Thelin przyjął piłkę zagraną ze środka boiska i nieco uciekł od strefy środkowej boiska, robiąc przy tym miejsce Rieksowi. Duński pomocnik po krótkiej chwili otrzymał podanie w pole karne i strzałem w lewy róg bramki ustalił wynik meczu na 2:0, zapewniając swojej drużynie awans.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana. Obie drużyny oddały po cztery strzały celne. Zawodnicy Malmo kontrolowali jednak spotkanie. W 82. minucie zdobyli oni kolejną bramkę, ale Thelin został przyłapany przez sędziego na spalonym. Malmo ostatecznie wygrało z Cracovią 2:0.