LE: Kolejne zwycięstwo Sevilli

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Piąte zwycięstwo w piątej kolejce trwającej fazy grupowej Ligi Europy odnieśli dziś zawodnicy Sevilli, którzy w spotkaniu bez większej historii ograli Karabach Agdam 2:0. Bramki dla Andaluzyjczyków zdobyli w drugiej połowie Bryan Gil oraz Dabbur.

Jako pierwsi do głosu niespodziewanie doszli goście z Azerbejdżanu – w 11. minucie, groźne uderzenie oddał Abbas Huseynov, ale świetną interwencję zanotował Bono. Gospodarze odpowiedzieli dopiero trzy minuty przed przerwą – strzał El Haddadiego z rzutu wolnego zdołał jednak odbić na rzut rożny Begović. W pierwszej połowie, obie drużyny oddały tylko po jednym celnym strzale.

Kwadrans po przerwie, Andaluzyjczycy zdołali otworzyć wynik, choć w tej sytuacji gospodarzo mocno przypisało szczęście. Po sporym zamieszaniu przed linią pola karnego, futbolówka trafiła pod nogi Gila, który zdecydował się na uderzenie zza szesnastki – piłka po drodze odbiła się jeszcze od Mammadova i wpadła do siatki obok zdezorientowanego Begovicia.

Ostatnie dwadzieścia minut przyniosło jeszcze dwie sytuacje dla zawodników Julena Lopeteguiego. W 67. minucie, nieznacznie pomylił się uderzający ze sporej odległości Gudelj, natomiast trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, próbę El Haddadiego zatrzymał jeszcze Begović.

Kiedy wydawało się już, że starcie na Ramon Sanchez Pizjuan zakończy się wynikiem 1:0, Los Rojiblancos przypieczętowali kolejne zwycięstwo drugą bramką. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, po podaniu Gila, piłkę w bramce umieścił Dabbur, obijając jeszcze po drodze poprzeczkę.

Kiedy następne mecze?

Sevilla kontynuuje serię zwycięstw w Lidze Europy – Andaluzyjczycy pozostają jedynym zespołem z kompletem oczek, notując dzisiaj piątą wygraną. Dzisiejsza porażka w połączeniu ze zwycięstwem APOEL-u nad Dudelange spowodowała, że Azerowie żegnają się z rozgrywkami. W ostatniej kolejce dopełnione zostaną więc tylko formalności – Sevilla zmierzy się z APOEL-em, a Karabach podejmie Dudelange.

Sevilla FC – Karabach Agdam 2:0 (0:0)